Erkek Çocuk odası modelleri

Evin değişik bölümlerinin kullnılışı

Birlikte yşmk ikesine bğlı olrk benimsenen bölümlemeyle ilenin bireyleri, konutun değişik bölümlerini önceden hissetmesi için, öbür odlr ykın olmlıdır.

Çocuk büyük bir hızl büyüyecektir ve bu eğitim sürecinde, “kendinin” oln bir yerde bulunmlıdır.

Nerede ve nsıl?

Çocuğ yrılck bölümün seçiminde, yeni doğmuş bebeğin gereksinimleri ile ilenin günlük yşmı rsındki denge göz önüne lınmlıdır. Zten direnin plnı d, genellikle böyle bir seçime zorlr. Çocuğun yerini ytk

odlrın ykın, bnyo ve tuvletin bulunduğu bölümde düzenlemek, bursının evin gündüz yşnıln oturm odsı ve slon bölümünden şöyle y d böyle pyrı olmsı demektir. Çocuk bu odyı ylnızc ytk odsı olrk kullnmz, ord oynr, çlışır, kitp okur, vb.

O hlde bu çocuk odsı, çocuk için düzenlenmiş en yrrlı eşylrını koybileceği, kendine.özgü bireysel, httâ toplumsl etkinliği rhjç geliştireceği, evin içince yrı bir ev gibi bir yerdir.

“Müstkil” evlerde y d büyük direlerde ypılbilecek şey çoktur. Bu tür konutlrd çocuklr, ytk odlrın bitişik, oyun ve benzeri işlevleri için yrı bir od yrılbilir; httâ bu od bir kpıyl doğrudn doğruy slon bile bğlnbilir (bu durumd sürgülü kpı kullnmkl, evin ytm ve oturm bölümlerinin bütünleşmesi sğlnır). Ne vr ki, konutlrın çoğund, kullnım lnı genellikle drdır; “çocuk odsı” olrk kullnılbilecek odlr küçüktür; dire

üstteki 4 çizimde evin gece bölümünde çocuk odsının yeri için örnekler verilmiştir. Çocuk odlrı (durum göre bir y d iki), ‘ânbbnın ytk odsı, bnyo ve konutun geri kln bölümü rsındki bğlntı, her konutun kendine özgü ypısın göre düzenlenir. Krşı syfd ilgi çekici bir çocuk odsı düzenlemesi görülmektedir.

plnlrınd odlrın dğılımını düzenleyen ilkeler çok ktıdır. Bzen, dh olumlu sonuçlr elde edebilmek için, konutun ypısını değiştirmeye yönelik girişimlerde bulunmk zorunluluğu doğr konut içi duvrlrın yıkılmsı y d benzeri ışier). Sözgelimi, çocuklrın odsıyl doğrudn bğlntılı iki kpı kullnrk, koridoru geçmek zorund bırkmyn bir çözüm uygulnbilir. Bun benzer bir çözümle bir iç duvr yıkılıp odlr rsınd bütünleşme sğlnbilir; üstelik bu bütünleşme ylnızc ytk odlrı ile çocuk odlrı rsınd değil, bu iki bölüm ile evin geri kln bölümü rsınd gerçekleştirilebilir. Bütün lnı bu biçimde kullnmk olnğı d vrdır: Ylnız, konut belirli bir derinlik kzndırmk ve odlrı birbirinden yırmk isteniyors, sıkıc kpnn kntlrdn oluşn bölmeler yptırılbilir.

Birden çok çocuklu ileler dh geniş ve toplu bir yere gerek duycklrdır. Bir duvrın yıkılmsı, küçük odlrdn oluşn direyi önce tek bir od hline getirir; sonr, istenilen biçimde yeniden çılır kpnır kntlrl, dire, içinde yşyn kişilefin yrı yrı gereksinimleri doğrultusund bölünebilir; yrıc ile bir ry toplndığınd, konut bütün bölümler çılrk kullnılbilir. An sorun bu çözümlerin koşullr uygun ve yrrlı bir biçimde gerçekleştirilmesidir.
Çocuk Odsı Mobilylrı | Yeni Mobily Dekorsyon Modelleri … 3KMod

[gllery ids=""]

Yeni Trend Erkek Çocuk Odsı Modelleri | Kendin Yp 3KMod

ERKEK ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KMod

ERKEK ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KMod

Çocuk ytk odsı modelleri – Yumurtlı Ekmek 3KMod

Çocuk Odsı Mobilylrı | Yeni Mobily Dekorsyon Modelleri … 3KMod

Erkek çocuk odsı modelleri | Snlrisk.com Yrrlı bilgiler 3KMod

Erkek bebek odlrı | Çilek Mobily 3KMod

Erkek bebek odlrı | Çilek Mobily 3KMod

Yorum Yaz