Çocuk odası takımları

Ev dekorasyonu bölümünde sıkça düşünülen koleksiyonlarda çocuk odası takımları renkli ve markaların eğlenceli modelleriyle velileri sevindiriyor. Eğer beş ile on beş yaş aralığında olan çocuklarınız için, ideal bir odayı tercih etmeniz önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü çocuğunuz vaktinin büyük bir kısmını bu odada geçiriyor olacak. Sizde çocuk odasını renkli ve bir o kadar eğlenceli yapmalısınız ki, çocuğunuzun vakit geçirebileceği ferah bir alan olmalı. Çoğu veli doğru kararları verdiğini düşünse de, çocuk odası takımları arasından doğru seçimleri yapmayan velilerle de karşılaşmadık değil. Bu yüzden sizlere bu yazımda doğru olan bu tasarımları nasıl seçeceğiniz konusunda fikir vermeye çalışacağım. Çocuk odası modelleri ve oda içerisinde tercih edilen, yatak, nevresim takımı yada çalışma odasını çokça görmüş olmalısınız. Aynı şekilde bende sıkça görülen bu modelleri görsel resimlerle süslemeye çalıştım. Ama önemli olan detayı, yani çocuk odası takımını nasıl seçeceğinizi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Önce kesinlikle odanın badana boya işlerinde gök kuşağı renklerinden haz almalısınız. Oda sade ve kapalı tonlarla oluşturulmuş renklerden olursa, çocuğunuz ferah bir görünüme ve yaratıcı bir kimliğe kavuşamaz. Sadece duvarlarınızın rengini de düşünmeyin. Sade olan beyaz tonlarla da bu duvarı boyayabilirsiniz. Ancak çocuk odası modelleri arasından doğru olan renkli tasarımları seçmelisiniz. Bu çalışma masası yada yatak nevresimi olarak değişiklik gösterebilir. Varsayalım ki, duvarları ev dekorasyonuna göre sade bir tonda oluşturdunuz. Şimdi sırasıyla benim tercih ettiğim renklerde seçilecek takımları bir hayal edelim. Ders çalışma masası olarak doğru bir masayı seçmeye özen göstermelisiniz. Eğer erkek çocuklarınız için bir ders masası arıyorsanız, mavi renkler yada kırmızı araba desenleriyle oluşturulan çalışma masasını tercih edebilirsiniz. Zaten çocuk odası örnekleri arasında sıkça bu tonlarda oluşturulan koleksiyonları görebilirsiniz. Geriye yatak seçimi ve yatak nevresimi kalıyor. Yatak örtüsü son derece önemli. Klasik bir bazayı tercih edin. Ancak klasik olan yatak örtüsünü tercih etmeyin. Bunu yapan birçok veli, doğru bir uyku için çocuğunu ikna edememiştir. Bu yüzden çocuk odası takımı arasından çizgi film karakterlerini tercih edebilirsiniz. Spider Man, Iron Man yada çocuğunuz sevdiği bir karakteri seçebilirsiniz. 

Ufak dokunuşlarla bu odayı renklendirmek tamamen sizin elinizde. Bu ufak değişikliklerin önemi çok büyük. Ancak bu şekilde çocuğunuzu kurallı yetişmeye adapte edebilirsiniz. Mesela abajur seçimlerinizde renkli olan farklı abajur tasarımlarıyla, geceleri odayı renklendirebilir, doğru bir çocuk odası aksesuarını seçmiş olursunuz. Aslında detay olarak o kadar fazla şey var ki, söylenecek ben konuyu kısa tutup sizi modellerle baş başa bırakmak istiyorum. Daha çok ünlü markaların tasarımlarının dışına çıkıp, farklı görünen çocuk odası takımlarını sizlerle paylaşmak istedim. Beğendiğiniz koleksiyonlar yada görünümler olabilir. Yada diğer bayanlara da fikirler verebilir, bizleri aydınlatabilirsiniz.

Çocuk odası takımları ResimleriYorum Yaz