Yasak Meyveler Ve Diğer Gıdalar

Cilt Temizleme Diyeti boyunc ciltteki iltihbın çoğlmsın yol çn ve cilt yğlrının üretimini rtırck besinleri yemenizi önleyeceğiz. İyi yemekleri kötü yemeklerden yırmnın en koly yolu, diybet hstlrının d çok iyi bildiği glisemik (knd bulunn şeker miktrı) içerikliler listesini kullnmktır; kırmızı et hricindeki yğsız etler, deniz mhsulleri, fsulye, doymmış yğlr ve glisemik içeriği z oln vejetryen besinler. Bu besinler, kn dolşımındki şeker ilerleyişine yol çmmktdırlr. Pttes, mkrn, pirinç, kekler, şekerler ve türleri, yüksek glisemik değerlere shiptirler. Hepsinden önce şeker ve nişst içeren gıdlrı beslenmemizden çıkrmlıyız yni tüm ekmek türleri, mkrn, erişte, pirinç, kurbiye, kek, ttlı çörek, krker, kutulnmış gevrekler ve eğer hâlâ vzgeçmediyseniz pizz, hot dog ve burgerlere ved etmenin zmnı gelmiştir. Yine de tm thıllı hmurl ypılmış z yğlı pizz, tm thıllı ekmeğe z yğlı etle ypılmış sndviçler yemeye devm edebilirsiniz.

Eğer kneniz vrs en çok şekere hyır demelisiniz. Hepimiz şekerli yiyeceklerin görünüşümüz için iyi olmdıklrını biliriz, rtık bunun nedenini de biliyoruz. Enerjinizi yüksekseler bile yüksek şekerli yiyecekler vücuttki iltihplnmlrl svşm kbiliyetinizi zltırlr. Tıbbi bulgulr göre, herhngi bir şekilde lmn 100 gr. şeker (glikoz, meyve şekeri, skroz, bl vey meyve suyu konsntresinden) bğışıklık sisteminizin fonksiyonlrını %50 ornınd düşürebilmektedir. Bu etki yklşık olrk beş st sürmektedir. Ve sonuçt her gün lınn 100 gr. ve üzeri şeker bu etkiyi dh d uztbilmektedir. Bu ne nlm gelmektedir? Bğışıklık sisteminiz iltihplı bir sivilceyi beşltı gün içerisinde temizleyebilecekken bu süre on gün belki de iki hftyı bulbilmekte, bu süre içerisinde iyice olgunlşn sivilce de yrılırken rdınd hoş olmyn bir iz bırkmktdır.

Besin lımınd kçınmnız gereken diğer bir grup ise yüksek nişst değerlerine ship meyveler ve vejetryen gıdlrdır. Bunlr pttes, mngo, muz ve kvun dâhildir. Dikkt ederseniz içerikleri unlu gıdlrl benzer özellikler gösterir. Tropikl meyveler, yerli meyvelerden dh fzl şeker ornın shiptirler. Elmlr, rmutlr, şeftliler, erikler ve dutlr yerli meyveler sınıfın girmektedirler ve tüketilmelerinde hiçbir skınc yoktur. Ttlı yiyeceklerde de bir kısıtlm ypılmsı söz konusudur. Cilt Temizleme Diyeti süresince şerbetli ttlılr, dondurulmuş yoğurtlr ve milkshkeler tüketilmemelidir. Bunlr reçeller, pudingler, mrmeltlr, jöleler ve şuruplr dâhildir. Tercih etmeniz gereken tek ttlı, tropikl meyve y d kvun dâhil edilmeden ypıln meyve sltlrı ve meyve kokteylleri olmlıdır. Eğer meyve sulrı doğl değilse y d konsntrelerden ypılmmışs hepsi yüksek miktrlrd bsit şeker içerirler. Doğl meyve sulrı zrrsızdır fkt rfine şekerlerden uzk durmlısınız. Hvuçlrdn, pncrlrdn vey kerevizden (yrı yrıy rıtılmış su ktrk) kendi meyve sulrınızı ypmyı deneyebilirsiniz. Bhrt olrk d birz tze zencefil kökü ekleyebilirsiniz!

Şyet sıkı bir khve tirykisiyseniz, diyet progrmı boyunc bu miktrı birz zltmnız (günde en fzl iki brdk) gerekecektir. Yüksek miktrlrd khve tüketimi, bğışıklık sistemini zyıfltır ve böbreküstü bezlerinde fzldn gerginliğe yol çr. Tbii bununl berber lkolün herhngi bir türünün bu diyet süresince tüketilmemesi tvsiye edilir. Bize güzel gelen diğer birçok diyette dynk noktsı oln yiyeceklerden neden uzk durmnız gerektiğini merk edebilirsiniz. Muzun, meyve sulrının y d mısır gevreğinin nesi kötü? Bütün yiyecekler sindirim sistemimizde şekere dönüşür. Bzı yiyecekler çıkç şeker eklenerek ypılmış olms bile vücut içinde hızlı bir şekilde şekere dönüşerek istenmeyen kn şekerinin yükselmesine neden olurlr ve bunun sonuçlrını d rtık biliyoruz. Dh sğlıklı yiyecekleri kendiniz seçmek istiyorsnız, bşlngıçt diybetli hstlr için kurulmuş oln glisemik içeriklerin listelendiği www.glycemicindex.com web sitesine bkbilir ve sudn rfine şekere kdr her şeyin porsiyonlrının kn şekeri değerlerini öğrenebilirsiniz. Böylece yediğiniz gıdnın kn şekerinize etkisini görebilirsiniz.

Siz gıdnın dını yzdığınızd sistem size o gıdnın yer ldığı yemekleri ve glisemik değerlerini vermektedir. Örneğin, tze elmnın glisemik değeri 34’ken elmlı çöreğin 44’tür. Cildinizin temizlenmesine yrdım etmeniz için glisemik değeri 40’ın üzerinde oln besinleri elemelisiniz, ilerleyen syflrd s ğlıklı, lezzetli trifler ve bunlrın içinde klorileri düzenlenmiş yğlr, krbonhidrtlr ve proteinlerin bulunduğu, her öğünde hem gün boyunc kn şekerini düzenleyen hem de esslı gıdlrın sunulduğu bir progrm olck. Kn dostu gıdlrl beslenmek kolydır ve kneye yol çn gıdlrı tükettiğiniz zmnlrl rsındki frkı görmenizi sğlr, beslenme lışknlıklrınız yeni bir denge getirir.

Uygulnn kne diyeti şşılck derecede geleneksel Çin tıbbın benzer, her gıdnın frklı enerji niteliğine ship olduğunu svunur. Sivilcesi oln insnlr hrret ypn ve ğırlştırn gıdlrı tüketim lışknlıklrındn çıkrmlı ve yerine ferhlık veren, su ğırlıklı gıdlrı tüketmeye çlışmlılrdır. Hrret ypn ve ypışkn gıdlr örnek olrk bol yğd kızrtılmış yemekler, et, şeker, çikolt ve lkol gibi sindirimi zor gıdlrı verebiliriz. Ferhltıcı, su yönünden zengin gıdlr örnek olrk ise sltlık, hvuç, kereviz, mrul, lhn, pncr, rmut, dut ilesi, ıspnk ve krpuz gibi knı rhtltn, toksinleri zltn sindirimi koly gıdlrı verebiliriz. Rusy doğumlu biyokimycı ve bilim kurgu yzrı Isc Asimov’ göre söylersek; diyet uzmnlığınd belirleyici ilk kurl: “Eğer tdı güzelse senin için kötüdür.” Bugün müthiş çeşitlilikteki ğız sulndırn sğlıklı ürünler stn süper mrketlere, sğlıklı gıd mğzlrın ve orgnik mrketlere teşekkür etmeliyiz. Cildimizin dh iyi durumd olmsı için rdığımız nişst ornı düşük, şeker ornı düşük yiyeceklerin seçimlerinde kendimizi kısıtlnmış hissetmiyoruz. Bu diyet prtiğini uygulyrk krciğer fonksiyonlrını ve bğırsk hreketliliğini rtırbilirsiniz, böylece toksinlerin elenmesini sğlyrk güzel cildinize içeriden yrdım etmiş olursunuz.

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/ysk-meyveler-ve-diger-gidlr-2/ttchment/bix_orelln_fruit_opened" rel="ttchment wp-tt-26885">

Yorum Yaz