En Sağlıklı Cips

En Sağlıklı Cips

Bu soğuk günlerde sürekli bir şeyler atıştırmak istiyor olabilirsin. Biz de bu yüzden atıştırmalıkların en sağlıklısını senin için bulduk. Uzman Diyetisyen Aylin Yılmaz ve ikiz kardeşi Gıda Uzmanı Aygül Yılmaz’ın deneyimlerini birleştirerek ortaya çıkardığı myChips ürün yelpazesiyle tanış! Yazt.-SemaUsiu,

Dergimizin yazarları arasında yer alan Uzman Diyetisyen Aylin Yılmaz, yıllardır yürüttüğü sağlıklı beslenme danışmanlığı hizmeti sırasında danışanları için sağlıklı, lezzetli ve farklı bir ara öğün alternatifi için araştırmalara başlamış. Yiyecek içecek sektöründe kazandığı deneyimlerini, MSA’da (Mutfak Sanatları Akademisi) almış olduğu eğitimle pekiştiren kardeşi Gıda Uzmanı Aygül Yılmaz ile paylaştığı tecrübeler doğrultusunda ise “meyve cipsi” fikri ortaya çıkmış.

Çeşit Çeşit Tatlar

Katkısız ve doğal mevsim meyvelerinin özel fırınlarda kurutulmasıyla üretilen myChips, her yerde ve her zaman tüketebileceğin sağlıklı bir atıştırmalık. İlk etapta tarçınlı yeşil elma, kırmızı elma ve portakal olmak üzere üç çeşit olarak piyasaya sunulan myChips, çok yakında farklı meyve ve sebze cipsleriyle de karşımıza çıkacak. Baharat karışımları ile harmanlanacak olan sebzeler, fruktoz içermediği için çok daha az kalorili olacak. Cipsler, pratik ambalajıyla ofis çekmecesinde saklamak için de ideal.

Bu lezzetli a tıştırmalıklarla hem sağlıklı beslenip hem de keyifle ara öğün yapabilirsin.

ATIŞTIRMAYA BAŞLA!

Hayatında sağlıklı bir başlangıç yapmak istersen, ilk adımın sağlıklı ara öğünlerle tanışmak olmalı. myChips ürünlerini Jatomi Fitness&Spa’nın Astoria AVM, Akasya AVM, Bellevue Residence, Maçka Residence ve City’s AVM Nişantaşı’nda yeralan kulüplerinden temin etmen mümkün. Daha fazla bilgi almak istersen, Mychips.com.trweb adresini ziyaret edebilir ve Twitter’da @mychipstr adresini takip edebilirsin.

Ara Öğün Neden Önemli?

Diyetisyen Aylin Yılmaz, “Son 10 yıl içinde özellikle diyabet ve kalp-damar hastalıkları üç kat artmış durumda. Bunu takip eden en önemli risklerden biri de insülin direnci ile gelen gizli diyabet. Bu hastalıkların artmasının en büyük sebebi ise düzensiz beslenme ve katkı maddeli hazır gıdalar tüketmek” diyor. Özellikle ara öğün yapmamak, metabolizmanın yavaşlamasına ve ana öğünlerde daha fazla yemek yemeye, dolayısıyla da kilo almaya neden oluyor.

Bu da obezite riskini arttırıyor. Ancak sağlıklı seçimlerden oluşan ara öğünlerle

metabolizmanı gün boyu ayakta tutabilir, dengeli beslenebilir ve formunu koruyabilirsin.

Kalorisi Düşük Seçimler

Bir kutusu 40 gram olan myChips, hem oldukça doyurucu, hem de çabucak bitmiyor. Kutu gramajı ayarlanırken çok fazla kalori içermemesine de özellikle özen gösterilmiş. Her meyvenin şekeri (fruktoz değeri) farklılık gösterdiği için, kalori değerleri meyve çeşidine göre 75-110 kalori arasında değişiyor. Örneğin bir kutu myChips Tarçınlı Yeşil Elma, yaklaşık olarak bir büyük yeşil elma kadar enerji içeriyor. Böylece kalori içeriğine takılmadan sağlıklı ve lezzetli bir ara ürünü keyifle tüketebiliyorsun.
en sağlıklı cips – uludağ sözlük 3KModa

En Sağlıklı Cips Resimleri
En Sağlıklı Cips

Yorum Yaz