Genç Kızlar İçin Makyaj

Çok değil yakın tarihe kadar cilt bakımı ve makyaj sadece yetişkin hanımlara hitap ederken, genç kızlar kozmetik reyonlarına uğramazken, bilinç düzeyinin gelişmesi ile artık genç kızlarda kozmetik sektörünün hedef kitlelerinden. Genç kızlar için özel olarak üretilen ürünleri, cilt bakım malzemelerini ve makyaj malzemelerini sadece genç nesile hitap eden raflarda görmek mümkün. Genç kızlar ve ciltleri konusu ise özel itina isteyen bir konudur.

Genç kızların cildinin makyajdan, fardan, çarpıcı renklerde ki rujlardan ziyade korunmaya, cildin ileri yaşlarda daha güçlü ve canlı kalabilmesi için temel cilt bakım ürünlerine ihtiyacı vardır. Bu temel bakım ürünleri ile genç kızlar ciltleri için gereken temel bakımı yapmış ve cildi gelecek zamana sağlıklı biçimde taşımış olur.

Günümüz genç kızlarının makyajı yapmak için acele ettiğini de atlamış değiliz. Yasaklar koyarak genç kızların makyaj yapmasına mani olmak yerine onlara doğru makyajın nasıl yapılacağını ve makyajın nasıl temizleneceğini öğreterek var olacak kişisel çatışmaları ve oluşabilecek cilt sorunlarını başlamadan bitirmiş oluruz. Adım adım genç kızların cilt bakımı ve genç kızlar için makyaj tekniklerine geçecek olursak, önceliğimiz temel cilt bakımı olacaktır.

Temel cilt bakımının başında cildin temizliği gelir, Piyasada kolayca ulaşılacak bu ürünlere sitem olarak sahip olmak ve kullanmak önemli. Bu sistem içinde cildin temizleneceği jel ya da krem, tonik ve cilt tipine uygun nemlendirici ve göz çevresi nemlendiricisi bulunur ve bu sistem bir genç kızın temel bakım ihtiyacını fazlasıyla karşılar.

Genç kızların yapacağı makyaj konusunda söylenecek çok bir şey yok esasında. Genç kızların cildi fondötene ihtiyaç duymaz ancak genç kız bu konuda ısrarlı ise renkli nemlendiricilerle de bu ihtiyaç kolayca karşılanır. Göz makyajı için genç kızlarımızın çarpıcı renklere ve tonlara da ihtiyacı yoktur. Genç kızın sevimli duruşuna şirin bir destek verecek uçuk mavi, lila tonları gibi farlar bu ihtiyacı da karşılayacaktır. Allık konusunda yapılacak tercih yine haif tonlar olmalıdır. Örneğin; çilek, şeftali tonları. Son olarak dudak renginin birkaç ton koyusu olacak şekilde seçilen rujlar bu ihtiyacı da görecektir.

 

Yorum Yaz