BEYAZ BAYAN GÖMLEK

ÖZEL GÖMLEK

New York’t ysyn tsrımcı Ayse Bilsel rlık yı itibriyle ‘Her Ay için Bir Gömlek’ projesine özel tsrldığı gömleklerle rtık bilshirt ve Bilstore mğzlrınd…

Tsrımcı olmy nsıl ve ne zmn krr verdiniz?

Tsrımcı olmy 1985 yılınd, bize gelen ykın bir ile dostumuzun çy fincnını kullnrk bn endüstriyel tsrımı nltmsı üzerine krr verdim ve ODTÜ Endüstri Ürünleri Tsrımı Bölümü’ne girdim.

Bize birz tsrım nlyışınızdn bhseder misiniz?

İnsnı bz ln, insn ölçekli bir tsrım nlyışım vr.

Bil’s mrksı ile yollrınız nsıl ve ne zmn keşişti?

Selmn Bill ile yıllr önce tnıştık. Beyz gömlekler serisine eşim Bibi ile tsrımlr yptık. Bu en sevdiğim projelerden biriydi ve o gün bugündür tekrr Selmn Bey ile berber çlışmk için cn tıyordum. Bilsr ile ortk yürüttüğünüz 12M0D projenizden bhsedebilir misiniz? Bu projenin çıkış noktsı nedir? 12MOD, 12 Months of Design yni 12 Ay Tsrım demek. Çıkış noktsıyılınd yptığım yılbşı krtıydı. Bu krtt her yın bir sembolü vrdı. Ock yı yeni yıl, şubt yı Sevgililer Günü, myıs yı Anneler Günü gibi… Projenin çıkış noktsı buydu.

Şubt yı için tsrlnn bu beyz gömleğin ortsındki klp Sevgililer Günü’nü simgeliyor.

Bu projeyle her y değişik bir konseptte gömlek tsrlıyorsunuz.

Neden özellikle beyz gömlek tsrlmyı seçtiniz?

Birsel + Seck’in Direktörü Sed Evis ile her y değişen bir konsept ypmk istiyorduk; Bilsr ile çlışmk d çok rzu ettiğimiz bir şeydi. Fikrimizi birz geliştirip eskizlerle Selmn Bey’in kpısını çldık ve projemiz de o zmn bşldı slınd. Her y frklı bir konsept hzırlmy nsıl krr verdiniz? Bu konseptlerden bhseder misiniz?

Her yın bir gömleği vr ve o yın özelliğini sembolize ediyor. Mesel şubt yının önünde kocmn bir klp vr. Eylül yındki uçn klemler ise yzın sonunu, iş bşı ve okul dönüşü ynsıtıyor. Gömlekler bir y önce mğzy giriyor ve sdece Bil’shirt, seçili Bilstore mğzlrı ve Bilshirt. com’d stılıyor. Aldın ldın, lmdın bir dh sl bulmıyorsun.

12MOD tsrımlrının hedef kitlesi kimlerden oluşuyor? Tsrımlrı hzırlrken, tsrım seven, gömlekleri ile konuşn, konuşturn, espri nlyışın ship her yştn kdın ve erkekleri düşündük.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz