SUSHI’DE YENİ BİR ADRES 312

PROJELERİNDE “GERÇEĞİ HAYAL ETMEYİ” İLKE EDİNEN NET MİMARLIK, ANKARA’DAKİ SUSHI-TEPAN RESTORANI 312’DE, YALIN, İŞLEVSEL VE ESTETİK BİR ÇİZGİ YAKALAMIŞ.

Konsept geliştirme ve iç mekân tasarımları, İçmimar Ali Doruk ve Mimar Hakan Habif’e ait olan Net Mimarlık tarafından gerçekleştirilen, bitişik iki binadan oluşan 312’nin giriş katı sushi-tepan restoranı, birinci katı ise bar olarak düzenlenmiş. Konseptin öne çıkan önemli unsurlarından biri olarak kot farkları çokça kullanılmış. Cephede, camlar iç ve dış mekân ilişkisini sağlayacak ve akışkan bir görünüm oluşturacak şekilde mümkün olduğunca geniş tutulmuş. Düşük kottaki restoranın giriş bölümünün tavanında Amerikan cevizi kullanılmış. Tavandan sarkan kağıt lambalarla aydınlatılan geniş hole, “tepan” olarak adlandırılan ızgara tezgâhı ve tezgâhın uzantısı olarak tasarlanan, konukların hemen orada oturup yemek yiyebilecekleri bölüm yerleştirilmiş. Bar ve mutfak da burada konumlandırılmış, ikinci kot, oturma düzenine sahip restorana ayrılmış.

Burada tasarımın dikkat çekici noktalarından biri, tam ortadaki, on kişinin ağırlanabildiği zeytin kaplı konsol masa. Diğeri ise, mekânın arka tarafındaki, sushi’lerin hazırlandığı epoksi boyalı kırmızı camla kaplı bar. Barın arkasında, galeri boşluğunda 5 metre kadar yükselen aynalı duvar da yine mekânın belirgin unsurlarından. Üst katta bar ve dans pisti var. Modern çizgilere sahip sedirlerin duvardan duvara uzandığı bu kat, iş çıkışı saatlerinde biraraya toplanarak rahat rahat sohbet edilebilecek, çok konforlu bir mekân. Binaya ait kış bahçesinin malzemelerinde iç mekânla uyum gözetilmiş. Yine burada da boydan boya uzanan sedirler rahat saatler vaat ediyor.

312, Arjantin Cad. 30, Kavaklıdere-Ankara. Tel: (0-312) 467 33 44. Net Mimarlık, tel: (0-212) 233 70 65.

1. Üst katta, duvardan duvara uzanan sedirlerin karşısına beyaz kübik sehpalar ve puflar yerleştirilmiş. Konukların, çevrelerinde durup ayakta sohbet edecekleri tabure-barlar, dans alanına serpiştirilmiş.

Duvarlardan çıkarılan konsol pleksi plakalar, bardakların konulabilmesi için.

2. Kış bahçesinde, zeminde yağlanmış masif merbau kullanılmış. Lake masalar ve sandalyeler beyaz renkte. Alçak duvar merbau’dan yapılmış; üzerine kırmızı hologramlı kağıttan yapılmış abajurlar yerleştirilmiş. Gündüz günışığı, gece ise tavandan sarkan beyaz opak camdan lambalarla aydınlanan mekândaki boydan boya uzanan sedirin arkasında ise renkli pleksiden yapılmış pandantifler var. Tüm sandalyeler İtalyan Parri markalı.

3. Restoranın giriş kapısının yanındaki sabit vitrin, yarı transparan kırmızı cam filmiyle görüşü sınırlıyor. “Tepan” olarak adlandırılan ızgara tezgâhı ve onun uzantısı olarak tasarlanan yemek yeme bölümü de bu köşede yer alıyor.

4. Bina girişinde restoran katının zemin malzemesi olan krem rengi epoksi devam ediyor. Basamaklar ve yollar, yan duvarlardan kopuk olarak akan yakılmış siyah granitle belirlenmiş. Yol, yerden 30 cm. yükseklikteki spotlarla aydınlatılıyor.

312.jpg

Photos for Fuji Sushi Boat \u0026amp; Buffet Yelp

Osaka Sushi – 312 Photos – Sushi Bars – Downtown – Sacramento, CA …

Union Sushi + Barbeque Bar – 230 W Erie St Chicago, IL 60654 – Ph …

Chicago Sushi Bar Restaurant Coupons, Deals \u0026amp; Specials IL – newest

Hero Sushi

Yorum Yaz