Moda Cruz

Bu aralar herkes ondan bahsediyor. Modacruzun kurucusu Melis Güçtaş, ikinci el alışverişin inceliklerini anlattı.

Moda Cruz, Türkiye’deki ikinci el algısını hem yaratmakta hem de geliştirmekte önder rol oynuyor.

Modacruz’u başlatırken, bu sanal gardırobun bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiş miydin?

Aslına bakarsan daha da büyüyeceğine inanıyorum. Amerika’dan döndükten sonra Türkiye’de 2’inci el pazarının yetersiz olduğunu gördüm. Yurt dışında çok tutmuş olan bu konseptin burada da başarılı olacağına inandım. Lüks ürünleri daha uygun fiyatlarla alma şansı bir çok insanı etkiledi, çünkü temelde lüks parçaları 2’inci el daha ucuza almak üzerine kurguladık projeyi. Kullanıcılarımızın istekleri doğrultusunda Zara, Twist gibi orta segment ürünleri de eklemeye başladık sonra.

Modacruz’un avantajları neler?

Alana da satana da fırsat sunuyor. Şöyle düşün, 1000 liraya aldığın bir çantaya verdiğin para ile başka şeyler yapabilirdin. Bunu sağlamak amacıyla ürünü satmaya karar verirsen tekrar kendine başka bir fırsat yaratmış oluyorsun. Bizim vermek istediğimiz mesaj, daha fazla yeni ürün almana gerek yok, elindekini de satıp buradaki kazancınla örneğin bir uçak bileti al, tatil yap, tüketme ve fırsat yarat.

Ürünlerin ana sayfada daha çok yer alması için satıcıya birkaç ipucu verir misin?

Fotoğraf kaliteleri gerçekten çok önemli. Yeni bir forum sistemimiz gelecek, orada da detaylı anlatıyoruz. Bir elbise konuyorsa, önden, arkadan, mini stillife şeklinde görsellerinin olması çok daha iyi oluyor. Satıcının kendi puanı da çok önemli.

Ne kadar satış yapmış, kargolamada sıkıntı var mı, alışveriş yapan insanlar satıcıya yüksek puan veriyor mu, bunlar fark yaratan detaylar. Takipçisi fazla olan, gardırobunda beş ve daha fazla ürünü olan kullanıcıların ana sayfada yer alma şansı artıyor. Yeni katılan katılımcılara da esktra fırsatlar veriyor sistemimiz.

Alışveriş yapan kitlenin profili nedir?

Oranlara göre 24 ve 35 yaş aralığı en çok ciroyu yapıyor. Neyi takip ediyorsa, oradan benzer gardıroplara, ürünlere ulaşıyor, zevkleri içinde bir alan yaratıyor. Bu da farklı yaş gruplarına kendi sınırlarını çizme fırsatı sunuyor.

Moda Cruz Resimleri
comienzos--a.jpg

moda-cruz-eu-uso-338927-1.jpg

Vestidos-de-moda-Penélope-Cruz-2.jpg

cruz01.jpg

cruz-e-moda.jpg

vero-moda-cruz-jurk_1500x1500_51929.png

Yorum Yaz