Kırık Saçların Bakımı

Kadınlar için oldukça önemli bir konu olan saç bakımı, saç dökülmelerinin yanı sıra saç kırıkları ile de can sıkıca olmaktadır. Saçların kırılması kadınların en çok üzerine düştükleri konulardan biridir. Saçlarınız yoğun föne maruz kalmış olabilir, yüksek ısıda çalışan bir düzleştiricinin ısısına da maruz kalmış olabilir. Bütün bunlar kadınların saç uçlarının kırılmasına yol açacaktır.

Bunların yanı sıra kadınların saçların şekillendirmek için kullandıkları spreyler, jöleler de saç dökülmesinin ve kırılmasının birebir nedenlerindendir. Bunların yanı sıra saçların yaz aylarında çok fazla deniz suyuna maruz kalması da kırık saçların oluşmasına neden olacaktır. Kırık saçların bakımı ise genellikle özel yağlar ve serumlar ile yapılmaktadır. Kırık saçların oluşumunu önlemek için mutlaka ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Örneğin denizden çıktıktan hemen sonra saçlarınızı tatlı su ile yıkamanız gerekecektir.

Kırık saçların bakımı için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise saçların aşırı sıcak su ile yıkanmasıdır. Saçlarınız kesinlikle aşırı sıcak sular ile yıkamayın. Bu onların yıpranmasına ve zamanla kırılmasına neden olacaktır. Her gün düzenli olarak duş alıyorsanız, şampuan kullanımını her bir banyo sırasında yapmayın. Sık kullanım saçın ölümüne neden olacaktır.

Saçlarınızın nemli olmasının büyük önemi vardır. Kesinlikle kuru olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Saç kırıkları için bakım ise birçok kozmetik mağazasında bulunan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri alırken hepsinin de organik olup olmadıklarına dikkat etmeniz önemli olacaktır. Kırık saçların bakımı için birde bademyağı ve zeytinyağı ile saçlarınız derisine masaj yapacak şekilde mutlaka yağlayın.

Kırık saçların bakımı için önemli olan bir diğer konu ise bakım yağladır. Belli karışımlar bulunuyor. Bunları aktarlardan bulmanız mümkündür. Çoğunlukla kullanılanlar ise zeytinyağı ve badem yağıdır. Bunların yanı sıra avokado yağı, yumurta sarısı, badem de saç kırılmasında etkili bir bakım sunmaktadır.

Saçların kırılmasını önlemek için alınacak bir diğer tedbir ise saçlarınızı kuru iken asla taramayın. Bu saçların daha fazla kırılmasına neden olacaktır. Mümkünse saçlarınız ıslakken tarayın ki saçların dökülmesi ve kırılması minimum seviyeye insin. Saç bakımı için elektronik eşyalardan da uzak durun.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz