Kısa Boylular İçin Elbise Modelleri ve Kıyafet Seçimi

Stil vermenin birçok farklı yolu vardır, ancak birçok yükseklik varyasyonu vardır. Bazı insanlar topuklu ayakkabı giymeyi ve daha uzun görünmek için giyinmeyi tercih ederken, bazıları ise daha düz ve daha kısa görünmeyi tercih edebilir. Kısa boylu bayanlar için çok çeşitli seçenekler mevcuttur.

Kısa olan bir kadın olarak üzerime tam oturan ve beni en iyi şekilde gösteren kıyafetler bulmak zor olabilir. Neyse ki, kısa boylu kadınlar için kıyafet şekillendirmek için birçok şık ipucu var ve ben de bazılarını ekledim. Aşağıdaki favorilerimden. İster kendinize güveninizi artırmak, ister daha uyumlu görünmek isteyin, bu ipuçları oraya ulaşmanıza yardımcı olacak!

Kısa Kadınlar için Stil Temelleri

Kısa boylu bir kadın için stil oluştururken akılda tutulması gereken birkaç temel nokta vardır. İlk olarak, kısa boylu kadınların genellikle daha kısa saçları vardır, bu nedenle saçınızı buna göre şekillendirmek önemlidir. İkincisi, kısa boylu kadınların genellikle daha küçük yüz çerçeveleri vardır, bu nedenle şekillerine odaklanmak önemlidir. Son olarak, kısa boylu kadınlar genellikle daha dar yüzlere sahiptir, bu nedenle saçlarını ve makyajlarını özelliklerini vurgulayacak şekilde şekillendirmek önemlidir.

Kısa boylu bir kadın için stil konusunda bazı ipuçları:

1. Çerçevenize uyan saç stillerini seçin. İster uzun ister kısa saça sahip olun, doğal şeklinize uygun saç modellerini seçin. Kısa stiller, uzun stillerden daha kısa bir kadında daha gurur verici olacaktır.

2. Hafif makyaj kullanın ve ağır göz makyajı veya fondötenden kaçının. Büyük gözler ve ağır fondöten kısa boylu bir kadını daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bunun yerine elmacık kemiklerinizi öne çıkaran ve size genç bir görünüm kazandıran hafif fondötenler ve göz farı kullanın.

3. Vücut tipinize uygun giysiler giyin. Kısa giysiler dizin hemen altına düşmeli, uzun etekler ve pantolonlar ise ayak bileğini geçmelidir. Bu, daha uzun ve hacimli olmaktan ziyade daha uzun ve daha zarif görünmenize yardımcı olacaktır.

Kısa Boylular İçin Elbise Modelleri ve Kıyafet Seçimi ResimleriKısa Kadınlar için 7 Giyim Önerisi

Kısa kadın bedeninizi şekillendirmek için yapabileceğiniz birçok şey var. İşte en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak 7 ipucu!

1. Takıları giysilere yapıştırın. Dar bir elbise, kıvrımlarınızı vurgulayacak ve daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

2. Yüksek belli pantolon veya etek giyin. Bu kıyafetler size daha kıvrımlı bir görünüm kazandıracak ve kendinizi daha uzun hissetmenizi sağlayacaktır.

3. Çok fazla takı takmaktan kaçının. Boynunuz, kollarınız ve bacaklarınız sizi olduğunuzdan daha iri ve kilolu gösterecek mücevherlerle kaplanacak.

4. Görünümünüze uzunluk ve şekil eklemek için aksesuarları kullanın. Basit bir atkı saçınızı uzatabilir ve bir çift uzun çizme bacaklarınızı uzatabilir.

5. Güzel renkler seçin. Seçtiğiniz renklerin ten renginize uygun olmasına ve yüz hatlarınızı iyi tamamlamasına dikkat edin. Kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak yüksek renkler veya desenler seçmeyin.

6. Çalışma ortamları için giyinin. İş için giyinirken, kendinizi rahatsız ve dikkat çekici hissettirecek resmi bir şeyler giymek yerine gündelik ve rahat şeyler giymeye çalışın.

7. Daha kısa boylu kadınlara hitap eden mağazalardan kıyafet alın.

Bir Elbise Satın Almadan Önce Dikkate Alınması Gereken Her Şey

Kısa boylu bir kadınsanız, kendinize yakışan kıyafet bulmanın zor olabileceğini bilirsiniz. Bu özellikle elbiseler söz konusu olduğunda geçerlidir. Size yakışan ve size iyi görünen şık kıyafetler bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Öncelikle elbisenin esnek bir malzemeden yapıldığından emin olun. Bu, vücut şeklinize daha doğru bir şekilde uymanıza yardımcı olacaktır.

2. Ardından, mükemmel şekilde uyan birini bulana kadar farklı boyutları deneyin. İyi uymuyorsa büyük bir elbise almaya gerek yoktur. Küçük bir beden de giymek için rahat olacaktır.

3. Son olarak, elbise stilinin figürünüz için gurur verici olduğundan emin olun. Kolsuz bir elbise uzun kollu biri üzerinde harika görünebilir, ancak kısa kollu biri üzerinde o kadar iyi görünmeyebilir. Bir satın alma işlemi yapmadan önce bir arkadaşınıza veya aile üyenize fikrini sorun.

 

Yorum Yaz