Kashmere restoran

Kashmere

İstanbulun ünlü eğlence ve restoran dünyasının önde gelenleri, başkenti mesken tuttular geçtiğimiz aylar içinde. Son olarak açılan Kashmere, iki buçuk restorandan oluşuyor, iki restoran var. Biri Italyan, diğeri Fransız. Buçuk kısnu ise Suslıi Bar. Yani Japon restoranların orta boyu bir mekân. Tabü gençlere yönelik Drop Bar ve diskoyu da unutmamak gerek.

AnkaraHann yıllarca F34 diye bildikleri eğlence mekânı şündi büyük değişikliklerle Kashmere olarak hizmet veriyor. İstanbul’daki Havana vı tasarlayan ndinar Ali Kemali, çok sevdiği Kashmere kumaşının adım buraya vermiş. Tasarladığı diğer mekânlar gibi, zaman zaman buraya da gelerek eksiklikleri gözlemlemeye çalışıyor. Kashmere’nin yönetim kademesinde yer alan Zafer Acar. Mehmet Gönül ve Funda Güzelmeriç, isabetli bir seçhu yapmışlar. Mekân çok geniş ama değil. Tavanlar çok yüksek ama değil. Pist dar ama geniş. Zemin ve tavanlar üzerinde pek oynanmamış. Çok geniş alan, sıcacık bir hale getirilmiş.

Mimar Ali Kemali neyi hedeflemiş bu mekânda? Türkiye’de olmayan bir şeyi. Aynı yerde 2,5 lokantalı bir yer İstanbul’da dahi yok. Uç ayrı mutfağı tek çatı altında buluşturmak da güç. insanların haftada üçdört defa gelebilecekleri. her gelişte ayrı bir verde ama Kashmere’de yemek yiyip eğlenebilecekleri bir yeri düşlemiş ve hayata geçirmiş. Kemali, “işinden çıkan kişi tek başına buraya gelebilmeli. Kendini şalisi kulübünde gibi hissedebilmeli. Çünkü herkese hitap edecek her şey var Kashmere de. diyor.

Ankara’da açılan ve mimar Ali Kemali tarafından tasarlanan Kaşmere de, Italyan, Fransız ve Japon damak lezzetlerini tadabilirsiniz. Drop Bar ve Disco ise, size eğlenceli saatler yaşatacak…

Mekân çok geniş ama değil. Tavanlar çok yüksek ama değil. Pist dar ama geniş. Zemin ve tavanlar üzerinde pek oynanmamış…

Başarılı olmuş mu? Bunu anlamak için insanların tepkisinin bilinmesi gerektiğini söylüyor Kemali. Henüz elinde böyle bir ölçü yok ama mekân kısa zamanda hedef kitlesine ulaşacakmış. Başarının ölçüsü, konukların bu mekânda kendilerim öncelikle iyi. sonrasında ise rahat hissetmeleri. Üçüncüsü ise mekanın iyi iş yapması. Bilkent mezunu mimar Ali Kemali uiu görüşlerine, mekânın ortaklarından Funda Güzelmeriç de katılıyor. Üstelik daha da iddialı: “Burası İstanbul’daki mekânlardan daha da iyi bir yer. Üstelik Fransız ve İtalyan restoranları, başkentlilerin tiryakisi olacakları mekânlar. ” ABD den getirilen mutfak şefi Ahmet Gülçur, Italyan restoranı anlata anlata bitiremiyor. Zeytinyağı, parmesan peyniri ve kurutulmuş domates İtalya’dan ithal ediliyor. Sağlıklı halis zeytinyağı Italyan yemeklerinin tacı ve ilacı. Güneşte kurutulmuş domates, altı ay dinlendirilmiş parmesan peyniri, aromah ve meyveuısi tadı olan Balzemek sirkesi, taze fesleğen ise sosların atardamarı. Ahmet Usta Kashmere’de içki ağırlığının şarapta olduğunu sövlüyor. Funda Güzelmeriç son söz olarak şövle diyor: “Kashmere son derece sofistike bir yer. Üstelik İttırada Türkiye’nin en iyi risotto sunun sunulduğunu herkes akimda tutsun.’ diyor. Tutalım ve Kashmere ve “hoşgeldin diyelim.

Sezai Bayar.

Kashmere; Farabi Sok., 34, Kavaklıdere, Ankara.

Tel: (0312)466 44 00.

Kashmir Restaurant, George Town – Restaurant Reviews, Phone Number …

Kashmere restoran Resimleri
Yorum Yaz