Kış moda trendleri!

VIKTOR AND ROLF

Yeni sezon gömleğin zaferini kutlarken, bu zafere abartılı bir yaklaşımda bulunmak en çok Viktor&Rolf’e yakışıyor. Gömlek manşetlerini pantolon paçalarında görmeyi bekler miydiniz? Peki ya manşetleri abartılı boyutlarda büyütülen ve eteği gömlek kuyruklarının birleştirilmesiyle oluşturulan bir gelinliğe ne dersiniz?

Viktor&Rolf’un teatrelliğe varan maksimallik anlayışını seviyoruz!

Modayla eğlenmeyi seven oschino, abartı ve şaşaadan da a kaçınmıyor. Bakınız: bahar-yaz koleksiyonundaki juantiyeler, çizgiler, fırfırlar, iyonklar ve dore aksesuarlar… arlatanla birlikte giydirilerek lacimli hale getirilen eteklerse yaz odasını “maksimalize” ediyor.

SEZONUN ZIT KUTUPLARI

Moda, zıtlıklardan besleniyor. Yeni sezonun aksi istikametlere doğru hareket eden trendlerini bir araya getiriyoruz.

SEDA YILMAZ JİL SANDER

Jil Sander markasının, “maksimal” sözcüğüyle aynı cümle içinde kullanılmasını beklemezdiniz, öyle değil mi? Minimalist estetiğiyle moda literatürüne geçen marka, sezonun akılda kalıcı ve abartılı tasarımlarıyla bu kez “maksimal” cephesinde yer alıyor. Tasarımların proporsiyonlarıyla usta şekilde oynayan Raf Simons’un hazırladığı koleksiyondaki neon renkler, kalın çizgiler ve dev çiçekler göz alıyor. Volümlü uzun eteklerin sade beyaz tişörtlerle tamamlanması, Simons’un couture öğelerini modernleştirmesinin kanıtı.

CELİNE

Geçtiğimiz sezonun minimalist moda akımının yaratılmasında başrollerde olan üç ismi yeniden hatırlayalım. Hep birlikte tekrar ediyoruz: Phoebe Philo, Hannah MacGibbon ve Stella McCartney. Üçlü, bu sezon da minimalist estetiklerine sıkı sıkıya sarılıyorlar. Celine’e has sadelik anlayışı beyaz, fildişi ve diğer uçuk renklerin ağırlıklı olduğu renk paletiyle varlığını belli ediyor. Geçtiğimiz sezonun minimaiizmi, bu kez farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Hacim kazanan pantolon ve tunikler, el örmesi yelekler, desen ve denim kullanımı Phoebe Philo’nun “yeni minimizalizm”ini anlatıyor.

CHLOE

Hannah MacGibbon, geçtiğimiz kıştan bu yana be rengiyle iyi ilişkiler içinde. Bu sezon, Chloe’ye kazandırdığı minimalist ruhun yanına, markanın özünde varolan “girlie” öğelerini de ekliyor. Piliseli şifon etekleri, diz altında biten tütüleri ve balerin pabuçlarını bu öğeleri vurgulamak için kullanıyor.

STELLA MCCARTNEY

Stella McCartney koleksiyonları, modern, minimalist ve kullanışlı ; parçalardan oluşmalarıyla günümüz kadınlarını memnun ediyor. Yeni sezonda yer alan i güçlü kesimleriyle öne çıkan i pantolon-ceket takımlar, kolsuz blazer’lar ve jiletle kesilmiş i izlenimi veren gömlekler, i McCartney minimalizmini kutsuyor.

Kış moda trendleri! ResimleriYorum Yaz