Desenli çanta modelleri

DUYGU YUKLU DESENLER

Çocuk yasta başlayan hayalini gerçekleştiren Ceylan Kolat, eliyle hayat verdiği desenleri çantalara aktarıyor. Enerjisini renklerden alan Kolat’ın kendi dünyasını keşfediyoruz.

Fonfique’nin anlamı nedir?

Küçüklüğümden beri başta annemin ve aile fertlerinin bana Fonfik Hanım’ demesiyle başlayan bir serüven aslında. Robert Koleji bitirdikten sonra da Milano’da moda tasarımı üzerine eğitim almak istedim. Tasarımlarımın daha kalıcı ve zamansız olabilmesi için kendimi illüstrasyon üzerine yoğunlaştırdım ve desen tasarımcısı oldum. Kendimi, tarzımı ve ufku açan hayallerimi yansıtan markayı kurmak istediğimde ise aklıma ilk ve tek gelen isim Fonfique oldu. Markanızı kurmaya nasıl karar verdiniz, süreç nasıl gelişti?

Her zaman aklımda kendi markama devam etmek vardı ve Eylül’te de bu gerçek oldu. Önce konseptin ne olacağına kararverdim, ardından tasarımları oluşturmaya başladım. Çıkış noktası ve ürün gamı konusunda da birbirine uyumlu ve vitrinlerde çok yer kaplamayacak ürünleri tercih ettim. Günümüzde tasarım sadece çizgilerle olmuyor, bir o kadar da tüketicinin kullanım alışkanlıklarına göre uyumlu olması gerekiyor.

Stella McCartney ile yollarınız nasıl kesişti?

Stella McCartney’leyollarımızın kesişmesi tam bir peri masalı gibi oldu. Ben de birçok tasarımcı arkadaşım gibi İngiltere’de okurken çizimlerimi online bir portfolyo sitesine yüklemiştim. Birileri benimle iletişime geçip, benden bütçe ve zamanlama istedi. Projenin bir çocuk markası olacağı dışında da bilgi vermediler. Kabul ettiğimde bir de baktım ki konuştuğum kişiler Stella McCartney’nin ekibindenmiş. İtalya’daki tanıtım için benim çizdiğim bir tavşana, koleksiyondan kıyafet giydirmemi istediler. Çok keyifli bir çalışmaydı. Desenler tasarımı ele geçiriyor. Sizin tasarımlarınız da bununla öne çıkıyor.

Renkler beni her zaman çok mutlu etmiştir. Kalıcı desenler yaratıp, modada daha unutulmaz çalışmalar bırakmak istedim. Renk kombinasyonları ve desenler, gününüze biraz eğlence ve coşku katmalı. Desenin bu dönemde ön planda olduğu doğru ama benim için geçici bir moda olmaktan öte, duyguları da içinde barındırıyor.

Desenli çanta modelleri Resimleri
Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Desenli çanta modelleri

Yorum Yaz