Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saçlar genellikle istenmeyen saçlardır, şekle kolay girdikleri halde, bayanların başı sıklıkla dalgalı saçları ile derde girmektedir. Ancak basit bir iki yöntem ile, dalgalı saçlar en kolay kullanıma sahip olan saçlardan olabilir. Kozmetik dükkanlarında çoklukla satılan bir köpük yardımı ile dalgalı saç modelleri içinde devrim yaratabilir ve çeşitli şekillerde saçlarınızı hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızın önünü arkaya toplayarak hepsini tepenizde birleştirebilir ve tamamını salarak değişik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Saç modelleri arasında, çabuk şekil alabilen bir modeldir dalgalı saçlar.

Saçlarınız doğal olarak dalgalı ise, dip bölgelerine uygulayacağınız bir sprey yardımı ile kabarıklaştırabilir ve hafif krepe ile şekillendirebilirsiniz. Dalgalı ve uzun saçlarınız varsa, iri bigudilerle sararak, kısa süre sonunda hoş ve dökümlü saçlara sahip olmanız işten bile değildir. Saç modelleri dalgalı olduğu zaman, pek çok alternatif ile bunları şekle sokmanız olasıdır.

Doğal ve bakımlı saçlar için de, bu yıl çok moda olan ve özellikle uzun dalgalı bayanlarda sıklıkla görmeye alıştığımız maşalama yöntemini kullanabilirsiniz. Dalgalı modelleri ile saçların kullanılması, dağınık topuz sayesinde, gece için ideal şekillendirme yöntemidir, hafif dağınık ve ensede toplanmış bir topuzun size katacağı hava başka olacaktır. Uzun ve dalgalı saçlarınız varsa, maşa ile kalın bukleler yapın ve buradan aldığınız bir perçemi, alnınızın arkasından geriye doğru iterek yeni bir saç modeli yaratın.

Kısa dalgalı saçlar için de küt kesim ve düz fönlenmiş saçları önerebiliriz. Kakül ile zenginleştirdiğiniz saçlarınızı, yanlardan tutturabilirsiniz. Bu yıl saçlarda örgü modelleri çok moda, dalgalı saçlar da örgüye en iyi cevap veren saç modelleri olduğu için bunlardan yararlanarak saçlarınızı ördürebilirsiniz.

Dalgalı modelleri ile saçlarınızı şekillendirmek istediğiniz zaman, karşınıza çok seçenek çıkacağını bilmelisiniz. Doğal görünümlü topuzlar elde etmek için de saçlarınızı rast gele tepede veya ensenizde toplayarak, kulak yanlarından bir iki perçem serbest bırakabilirsiniz,  bu saç modelini, gece için bile tercih edebileceğinizi bilmelisiniz. Uzun dalgalı saçlar, her zaman çabuk şekil aldığı için, sizleri fazla üzmeyecektir.

Dalgalı Saç Modelleri ResimleriYorum Yaz