Geniş basenli bayanlara yakışan abiye elbise modelleri

Geniş basenli bayanlara yakışan abiye elbise modelleri için genellikle vücudu saran ve tüm kalça, basen kısmını ortaya çıkaran kıyafetlerden uzak durulması gerekir. Bunun nedeni ise bu elbiseler onların vücut hatlarını kötü bir şekilde ortaya çıkaracak ve sıkıntı yaşamalarına neden olacaktır. Streç kumaşlardan kesinlikle uzak durulması gerekir.

Düzgün bir duruşa sahip olmak istenirse geniş basenlere sahip bayanların tercih edeceği abiye modelleri, vücudu saran ve daha sonra açılan modeller arasından olmalıdır. Bu modellerin etekleri için balık etek formu da denilmektedir. Eğer geniş basenli olan bayanlar uzun boylu ise bu eteklere sahip abiyeler onlar için vazgeçilmez olacaktır. Bu modeller genellikle bel hatları oturmuş ve güzel, şık göğüs dekoltesine sahip modellerdir.

Geniş basenlere sahip olan kadınlar için abiye modelleri daha çok balık etek formuna sahip olan modellerdir. Ancak bunun yanı sıra geniş basenleri yok etmek isterseniz, belirli kumaş oyunlarına başvurabilirsiniz. Etek boylarında ki kumaşlar, omuzdan dökülen şifonlar, aynı zamanda sadece kalça kısmından dökülen şifonlar da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Kalça kısmına yapılan kumaş ve etek toplamalarıyla da geniş olan basenlerinizi daha küçük gösterebilirsiniz. Basenleri geniş olan hanımlar için abiye elbise seçimleri, genellikle basen kısımlarını kapatmak gibi bir yola başvurmaları ile sonuçlanmaktadır. Bunun nedeni ise basen kısmının şekil bozukluğunu kapatmaktır. Ancak iyi bir görünme sahip basenleriniz var ise bunu kapatmak yerine sergileyecek olan modeller tercih edilmelidir.

Geniş basenli bayanlar için tercih edilen abiye elbise modellerinde, genellikle kişinin vücudu ile barışık olması gerekir. Eğer barışık bir insan değilseniz o zaman basenlerinizi kapatmak için çaba harcayacaksınız. Ancak bütün bunlara hiç gerek yoktur. Nedeni ise giysinin genellikle önden görünümü önemlidir. Genellikle önden görünüm ile şıklık yaratılacaktır.

Bu nedenle ön görünüme daha da önem vermek gerekir. Geniş basenlere sahip bayanlarda abiye seçimi, basenlerini ortaya çıkarmak istemeyen bayanlarda, göğüs altından bollaşan modeller şeklinde olmaktadır. Bu tarz modeller genellikle daha rahat bir görünüm sağlayacaktır. Basenlerinde kapatılmasını sağlayacak olan modeller arasında yer almaktadır.

Geniş basenli bayanlara yakışan abiye elbise modelleri Resimleri 

Yorum Yaz