Versace Elbise Modelleri

Eşsiz Moda Kutlaması: Versace

Deniz altı dünyasının gizemini yansıtan “Versacepolis” adlı İlkbahar/Yaz 2021 defilesi hala gündemimizdeyken; Versace, “Step Inside La Greca” başlıklı Sonbahar/ Kış 2021 erkek giyim ve kadın giyim koleksiyonunu yalnızca dijital platformda tanıttı. Sezon için Milano Moda Haftası takviminden çıkacağını resmen açıklayan marka, programdaki geri kalan katılımcılar gibi sadece dijital bir sunum yapmayı tercih etti. Koleksiyon, 10 dakikalık kısa bir podyum filmi ve beraberindeki bir lookbook fotoğraf çekimi ile sergilendi.

Donatella Versace basına yaptığı açıklamada “Dijital bir etkinlik olmanın avantajları var. Bunlardan biri, doğru olduğunu düşündüğünüz anda izleyicinizle bağlantı kurma olasılığı. Sonbahar/Kış 2021 Koleksiyonu’nu Milano Moda Haftası’ndan birkaç gün sonra sunma kararı, Versace’nin Camera della Moda’nın gururlu bir üyesi olmaya devam ettiği ve markanın her zaman önemli bir oyuncu olacağı gerçeğini etkilemiyor. Moda bir sanat ve bazen tam olarak gelişmesi için olağan yolun dışında işlemesi gerekiyor” dedi.

Versace Elbise Modelleri ResimleriBunun gelecek koleksiyonları ifade etmenin yeni bir yolu olduğunu dile getiren Donatella, ilham perileri olarak bilinen Gigi ve Bella Hadid kardeşler ile Irina Shayk eşliğinde dillere destan bir moda kutlaması gerçekleştirdi. Gigi Hadid, kızı Khai’yi dünyaya getirdikten sonra ilk kez podyuma çıktı. Yeni koleksiyon, markanın mirasına yakın terzilik çizgilerini yansıtan elli dokuz yeni görünümle sunuldu. Modellerin gücünün kutlandığı defilede İtalyan lüksü ile eşanlamlı hale gelen ve gelecek sezonlara da damgasını vurması beklenen Greca motifi, ceketlerden mini elbiselere, aksesuar olarak da eşarplardan çantalara ve çoraplara kadar her yerde karşımıza çıktı.

Labirentten ilham alan ve koleksiyondaki tek desen olan bu motif; fuşya, sarı, kırmızı ve mavi renk paletinde sergilenen tasarımlarda parti kızlarına seslenirken, kahverengi tonları ve siyahlarla da Versace lüksünü yansıttı. Versace’yi her zaman açık ve riskli renkler ve desenlerle tanıyor olsak da, bu sefer toprak yeşilleri ve kahverengiler koleksiyona hakim oldu. 70’lerden klasiklerin ve monokrom fütürizmin yanı sıra, marka aynı zamanda birkaç sokak stili görünümünü de kucaklayan bir yol izledi.

Oversize atkılar, La Greca işlemeli ayakkabılar, rüzgar geçirmez ceketler ve yeniden keşfedilen çıkarılabilir keseli kare çantalar “logomania” trendini yansıtırken; Y ve Z kuşağı müşterilerinin isteklerine de cevap vermeyi başardı. Aşırı yeniliğe rağmen marka, Versace’nin DNA’sı için gerekli olan cömert ihtişam aura’sını korudu. İpek başörtüler hepimizin sevdiği Güney İtalya havasını geri getirirken, eski Versace hayranlarının kalp atışlarını da hızlandırmayı başardı.

Yorum Yaz