Şükrü Özyıldız

Önceki sohbetimizde onun için güçlü ve krrlı betimlemelerini kullndık, eksik klmışız, şimdi bunlrın rsın dürüst, yetenekli, smimi, güler yüzlü gibi tbirleri de eklemeyi uygun görüyoruz. Şükrü Özyıldız’dn bhsetmeye bir itirfl bşlylım; çekime herkesten önce o gelmişti. Ekip toprlnmy bşldığınd o çoktn çekimi yptığımız Le Meridien Hotel’in lobisindeki yerini lmıştı. Şpksını hfifçe gözlerine doğru indirmiş bir önceki gece yptığı uzun yolun yorgunluk izlerini silmeye çlışıyordu yüzünden. İsmini duyduğu n güler yüzüyle bizden yn döndü, o ynı sıck ifde gün boyunc d bizimleydi. Kmery seksi ve bzen de ciddi bkışlr fırlttığı nlr dışınd tbii. En son Şeref Meselesi’nde izlediğimiz oyuncu bu sırlr y sonund vizyon girecek filmi Ekşi Elmlr’ın heyecnını yşıyor, doğl olrk bize de Yılmz Erdoğn imzsı tşıyn bu dönem filmiyle ilgili tüm detylrı öğrenmeye (çlışmk) düşüyor.

Ekşi Elmlr filminden ve ordki rolünüzden projeye? Ekşi Elmlr benim bugüne kdr yptığım en frklı oyunculuk deneyimiydi diyebilirim. Çünkü ilk def bu kdr iyi hzırlnmış ve bu kdr iyi yştılmış bir dönem projesinde oyndım. Hzırlık süreci tbii ki dh önceki yolculuklrımın hepsinden dh frklıydı. Yılmz Erdoğn fktörü vrdı her şeyden önce. O kdr iyi bir klem ki, senryo slınd bütün sorulrı cevplıyor. O çıdn oyuncu olrk d ruhumuzu çok fzl beslediğimiz bir set oldu hepimiz için. Onun dışınd proje geçmişte bşlıyor ve modern zmnd bitiyor. Gerçek bir hikyeden uyrlm, ben ise devrimci bir krkter oln Özgür’ü cnlndırıyorum. Frh Zeynep Abdullh’ın filmdeki krkterine şık oluyor ve onu köyden kçırmk istiyorum.

Filmin çekimleri nerede ypıldı? Çekimler Köyceğiz’de ypıldı. Büyük bir plto kuruldu, o kdr büyük ve profesyonel bir plto ki hepimiz; “Hylimizdeki şey buydu,” dedik. O kdr gerçek bir düny yrtıldı, o kdr yüksek bir prodüksiyondu ki hepimiz çok coşkulndık oynrken. Bu profesyonellikten bir oyuncu olrk etkilenmemek mümkün değil bence zten, kendimizi çok şnslı hissettik.

Özgür’den bhsedelim o hlde, nsıl biri? Onun hkkınd frgmnd izlediğinizden dh fzlsını söylemem ne yzık ki mümkün değil (gülüyor). İsmi Özgür oln devrimci bir genci cnlndırıyorum, şmpun hikyenin geçtiği yer oln Hkkri’ye ilk kez onunl geliyor. Öncesinde böyle bir şeyin nsıl kullnıldığı bilinmiyormuş… Frgmn neşeli bir tmosferde bşlıyor fkt tür bir film izleyeceğiz? Hikye gerçek bir kesit sunuyor seyirciye. O kesitin içinde komedi de, politik d, drm d, her şey vr. Gerçek hytın içinde neler yşıyorsk, ne buluyorsk filmde de ynılrı vr. hiç öngöremiyorum işte, htt içinde yer ldığım bir ypıml ilgili ilk def öngöremiyorum diyebilirim. Ve bu beni dh d çok heyecnlndırıyor. snıyorum? Hyır olmdı. Ben, izleme şnsım olduğu zmnlrd d, kendimi hep gly sklm trftrıyım. Hepimizin dubljlrı oluyor, stüdyod hepimizin hemfikir olduğu ne kdr frklı bir işin içinde olduğumuzdu. Hiç böyle bir şey beklemiyorduk. Çok güzel olcğını thmin ediyorduk m bu ttt olcğını, temposunun böyle olcğını beklemiyorduk. Şu n hepimiz çok heyecnlıyız.

Nsıl hzırlndınız peki role, ruhen ve bedenen ? Rolün iç dünysın hzırlnmk birz zordu. Ord d Yılmz Erdoğn sğ olsun çok yrdımcı oldu. Çok güzel kitplr tvsiye etti. O kitplrı okudum ben kendi krkterim için. Hngi kitplr bunlr? Benim en etkilendiğim kitp Evrim Altş’ın Her Dğın Gölgesi Denize Düşer dlı kitbıydı. Krkteri nlmmd bn çok yrdımcı oldu. Dh birçok kitp vr. İşin birz d politik lt ypısı olduğu için mrksizmi nltn kitplr d okudum. Doğru bir rştırm sürecinden geçtik slınd. Am romntik kısmı benim için bu kitptı.

Filmde Frh Zeynep Abdullh ve Yılmz Erdoğn ile dh çok diylog hlindesiniz gibi görünüyor, nsıl bir elektrik vrdı sette? Frh ile ilk def tnıştım. Çok d güzel pslştığımızı düşünüyorum ben. Bunun hricinde teknik ekip çok iyiydi ve bu bir oyuncu için çok önemlidir. Bıyıklı olmyı sevdiniz mi peki? Ben bıyığı seviyorum (gülüyor).

Filmdeki bıyık çok shici görünüyor, öyle mi?

Kendi bıyığım çıktığınd öyle çıkıyor, m o zmn yeterince uzmmıştı ve benim bıyığımın olçusunu lrk ypmışlrdı.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz