Hızlı zayıflamanın yolları

Her insan zayıf ve sağlıklı olmak ister. Ve bunun hızlı olmasına da özen gösterirler. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız ilk önce beslenme alışkanlığınızı düzenli bir şekle sokmanız gerekmektedir. Çünkü insanların kilo almalarının temel sebeplerinden biri yanlış beslenmedir. Bu olayı engellemek için öğün atlamamanız gerekir. 3 öğünü de sağlıklı yemeklerle geçirmelisiniz. Ara öğünlerin arasında günde 5 defa meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Uzmanlara göre sağlıklı ve hızlı kilo vermenin yolları vardır. Bunlar :

Öncelikle akşam yemeğini erken yemelisiniz. Gece atıştırmalarına son vermelisiniz. Erken yiyeceğiniz akşam yemeğini de hafif bir yemekle geçirmeye çalışın tok karınla uyumamaya özen gösterin. Tatlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durun. Yemekten sonra şekerli meyve hatta şekerli bir şey yememelisiniz. Alkolden, gazlı içeceklerden kaçının. Alkolün göbek çevresinde yağ oluşturduğunu bilmeyen yoktur sanırım.  Ara öğünlerde yeşil çay ve ılık su içmelisiniz.

Erken kalkmak zayıflamak için önemli bir etkendir. Erkenden uyanıp egzersiz yapmak size iyi gelecektir. Sabah yapacağınız yürüyüş veya hareketli herhangi bir egzersizle vücut ısınızı yükseltmenizde fayda var. Ekmekten uzak durmalısınız yazmaya bile gerek duymuyorum çünkü bunu artık herkes biliyor. Ekmek hiç yokmuş gibi davranmak size iyi gelecek. Sadece ekmek yemeden fazla kilolarından kurtulan insanların olduğunu unutmayın ve ekmeği hayatınızdan çıkarın.

Tabii zayıflamaya çalışırken kendinizi sakın aç bırakmayın. Su içmekten asla kaçınmayın. Günde en az 4 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Acı biber tüketiminizi arttırın. Araştırmalar çok baharatlı yiyeceklerin metabolizmayı hızlandırdığını göstermekte. Gün boyunca birkaç fincan kahve tüketin. Uzmanlar kafeinin kalori yakma oranını arttırdığını söylüyor. Açık havada yürümeye özen gösterin bu, spor salonunda yaptığınız sporlardan daha verimli ve sağlıklı olacaktır.

Yürürken ellerinizi sallandırmanız size fazladan 5-6 kalori yaktıracaktır. Kilo verdikten sonra onu korumaya özen gösterin. Kilo verdim daha egzersiz, diyet yapmama gerek yok demeyin. Kilo verdikten sonra kat kat geri alan örnekler olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir diyet herkes de aynı sonuç vermez fakat pes etmeyin sağlıklı beslenerek yavaş bile olsa kilo verebilirsiniz. Hızlı vermek istiyorsanız bu küçük tüyolardan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yaz