Koton Siyah Jean Modelleri

Şıklık ve rhtlık dendiğinde dimi kombin khrmnı siyh jen, bu sezon en iyi ve en yeni hliyle Kotond.

Kombin genlerinin fvorisi denim, bu sezon Koton ile sizin de DNA kodlrınız yzılck. Çünkü gündüz prıltılrı ve gece şehrin spot ışıklrı ltınd prlmk için “siyh jen”den dh iyi bir tercih olmz! Bütün dolblrın vzgeçilmez prçlrındn siyh jen, nlık dokunuşlrl sizi o güne y d geceye hemen hzır edecek. Şimdi her stilin ve günün bu yeni khrmnlrı, bir çok frklı form ve yıkm seçeneğiyle sizi Koton’d bekliyor.

Krşı kültürün doğduğu iki yerden birinde Londr’d, bir rock’n roll efsnesiyle buluştum. Hyrnı olduğum, hyrnı olduğumuzLevi’s’ın mod trihindeki oyntılmz yerini, mrknın trihçisi Trcey Pnek’ten dinledim, sil güven

Londr’nın en cool oteli Clridges’d bir otel odsınd, önümde birkç trihi Levi’s prçsı ve Albert Einstein’ın deri ceketini stın lmış oln mrknın trihçisi Trcey Pnek’le birlikteyim. Anltcklrını bekliyorum heyecnl m klım bir yndn bir gece önce çılışın ktıldığım, bir rock’n roll güzellemesi oln You Sy You Wnt Revolution? Records nd Rebels (Demek Devrim İstediğini Söylüyorsun? Plklr ve Asiler) sergisinde gördüğüm Lennon’ın gözlüğünde,

Mick Jgger’ın giydiği tulumd ve Miles Dvis’in orijinl konser fişinde. Ve üstelik, o efsnelerin üzerime ypışn ğır enerjisi yetmezmiş gibi, bu röportjdn sdece birkç dkik önce, hyrnı olduğum Wrren Betty ile tnışıyorum ve hytımd ilk ve belki de son def, 79 yşındki eski bir Hollywood çpkınıyl umrsızc flört ediyorum. Yni Londr, hiç olmdığı kdr cömertti bn bu def. Ve tm beklediğim gibi; heyecn, tutku ve burm burm rock’n roll kokuyordu.

Önce Einstein’ın deri ceket hikyesinden bşlylım: Birkç y önce internette Levi’s’ın efsne bilim dmının ikonik deri ceketini bir çık rttırmd stın ldığını duymuştum.

Bu cidden innılmz bir hberdi çünkü iki cool’un buluşmsıydı, milyond bir olbilecek bir şeydi. Ve şimdi o ceketi bizzt stın ln

Efsne 505’in yenileri, eski günler unutulmdn, revizyond şırıy kçılmdn yrtılmış.

Seninle krşılıklı oturuyoruz. Ve o ceket hl Sn Frncisco’dki ofisimize ulşmdı, innbiliyor musun! (gülüyor) Yeni öğrendiğim kdrıyl, by uzun süren bir tkım prosedürler vr. Bu kdr ünlü bir prçy ship olmk çok zor bir şeymiş! Ofiste onu büyük bir heyecnl bekliyoruz. Am şunu söylemeliyim ki bu çık rttırm bu zmn kdr ktıldığım en heyecn verici etkinlikti. Ceket 1930’lrdn klm. Ve en önemlisi de meşhur Times kpğınd Einstein’ın üzerindeki ceket bu. Ceketi gördüğümde hl ondn kln şeyleri görebiliyordum: kokusunu lbiliyorsun, cidden! Ve onun çılgın sçlrının döküldüğü omuz hizsındki yğ izlerini frk edebiliyorsun. Levi’s’ın rşiv koleksiyonund çok heyecn verici trihi prçlr vr m hiçbiri bunun kdr özel değil snırım. Levi’s kovboylr, rock’n roll ve rodeo ile bilinen bir mrk, bilimle değil! (gülüyor) Am bu cidden çok hem de çok heyecn verici!

İşte bu bğlntı, şimdi bunlrı nltırken bile insnın gözlerinin dolmsın sebep oluyor.

Bu prçnın Levi’s için neden bu kdr önemli olduğunu birz dh çr mısın? Ortd ilginç bir bğlntı vr çünkü, değil mi?

Time’ın 20’inci yüzyıll ilgili hzırldığı bir syı vr ve bu syıd jen’i “yrtn” Levi Struss üzerine de bir mkle vr. Çünkü jen de 20’inci yüzyılın en büyük buluşlrındn biri. Ve bu derginin kpğınd Albert Einstein, üzerinde bhsettiğimiz bu deri ceketle!

[gllery ids=""]

Yorum Yaz