Etkili bir tarz yaratmak için 10 stil önerisi

Günümüzde artık herkes iyi giyinmeye ve bunu yaparken de alelade bir kombin ile değil iyi bir stil ile yapmaya çalışıyor. İyi giyinmek elbette herkesin hakkı ama bu hakkımıza katletmeden en iyi şekilde modaya uygun olarak kullanalım ki hem biz hem de çevremizdeki insanlar görüntü ve estetik bakımından rahat etsin. Bunun için 10 stil önerisi üzerinde duralım. Herkesin etkili bir tarz yaratmak için neleri ne ile kombinlemeli neler yapmalı bilmediğine eminim. Bilmeyenlere yardımcı olalım.

Öncelikle ilk iş kendimizin farkında olmak değerimizi bilmek ve kendimizi önemsemektir. İlk kural budur. Nazik ve kibar olmak bulunduğumuz ortamlarda bu kibarlığımızı konuşturmamız bizi tarz bir insan yapar. Ve bu durum özgüven ile devam eder. Kendisine güveni olmayan bunu insanlara aksi şekilde hissettiren kişi etkili olamayacaktır ve pasif kalacaktır.

Özgüven sahibi olmak siz ne giyerseniz giyin sizi tarz yapar. Her zaman gülümsemekten de hiç kaçınmayın. Bunun yanı sıra vücut şekline uygun olan kıyafeti giymek de her zaman için önemlidir. Trend şeyleri takip etmek ve modaya uygun giyinmek sizi tarz kılar. Giydiğiniz elbisede dekolte varsa miktarını iyi ayarlatın. Farklı bir kural olarak da gittiğiniz yere göre giyinmeyi bilin. Her kıyafet her yerde giyilmez.

Gereksiz aksesuar seçmek bize puan kaybettirir. Aksesuar kullanmak güzeldir ancak kıyafetiniz ile uyumlu ve kalitesi olan bir aksesuar işinize yarayacaktır. Makyaj yaparken de abartmamak gerekir. Hafif bir makyaj, mat bir ruj biraz pudra işinizi görecektir. Doğal görünmek en iyi tarzdır bunu unutmayın. Size kendi tarzınızı sunma ve diğerlerinden farklı olma imkanını sunar.

Kişisel bakımınız da bu önerilerde en önemli ayaklardan birisidir. Kendinize olan bakımınız kendinize verdiğiniz önemi gösterir ki kendini önemsemeyen bir insan imajı da tarz olamaz. Cilt temizliği ve kokunuz sizi bu noktada ileriye taşır. Ağır olmayan bir parfüm işinizi görecektir. Teninize uygun bir koku ve tertemiz bir cilt size oldukça artı sağlayacaktır.

Etkili bir tarz yaratmak için 10 stil önerisi ResimleriYorum Yaz