Creme de la Mer Nemlendirici Krem

Cildi kvuşturduğu pürüzsüzlükle onu deneyenlerin vzgeçilmezi kült krem Creme de l Mer’in ve yrtıcısı Mx Huber’in ilhm veren hikyesinin kpılrını rlıyoruz.

RÜYA KREMİN HİKAYESİ

Eğer tm nlmıyl “efsnevi” diye nitelendirilebilecek bir güzellik ürünü vrs, bu Creme de l Mer’dir. L Mer’in cilde tems ettiği ndn itibren etkisini gösteren bu kremini kullnnlr bilir; konforlu, pürüzsüz his ve derinlemesine nem sğlr. Sdece birkç dkik içerisinde cildiniz gözle görünür şekilde ydınlnmış ve duru görünüm kznır. Birkç hft içerisinde cilt dh sıkı, dolgun, dokusu ve rengi mükemmelleşmiş hle gelir. Çizgilerin ve kırışıklıklrın görünümü zlır. Dünynın en phlı, en rnn nemlendiricilerinden kült bir ürün olmsının ynı sır, bu krem orijinl hikyesiyle de öne çıkıyor.

GÜCÜNÜ YOSUNDAN ALIYOR

Almny doğumlu uzy fizikçisi Mx Huber’in 1950’lerde roket stbilizeri üzerine çlışırken lbortuvrd yşdığı ptlm sonucund vücudund ciddi ynıklr oluşuyor. Sonrki 12 yılını mkrokistik ln üzerinde çlışmy dyn Huber, günün birinde Kliforniy’dki evinin ykınlrınd okynust bir tür yosunl krşılşıyor ve nihyet yrlrını iyileştirebilecek formülü orty koyuyor. Cildi cpcnlı günlerine öyle hızl kvuşuyor ki kznın bütün izleri siliniyor. Huber orty koyduğu bu çlışmsını 1965’te Creme de l Mer (Denizlerin Kremi) ismiyle lnse ediyor. 1991’de hyt gözlerini yummsıyl birlikte Estee Luder mrkyı Huber’in kızındn stın lrk bugün bizim de bildiğimiz, büyük bşrı yklyn lüks cilt bkımı şirketi hline dönüştürüyor.

Anck bu dmın gerçekte hiç vr olmdığın dir spekülsyonlr d vr! Huber’i Goog-le’d rttığınızd bir biyogrfisinin dhi çıkmmsı bu kuşkunun yyılmsındki bşlıc neden. Neyse ki Kliforniy’dki ölüm kyıtlrın bkıldığınd onu bulmk mümkün: Mximillin Albert Huber, 13 Ock 1925’te dünyy geldi, 5 Ksım 1991’de Los Angeles’t veft etti. Amerikn 3K’in kıdemli Güzellik Editörü April Long, gizemli hikyenin izini sürmek için ziyret ettiği Centrl Prk West’teki oldukç lüks prtmn ktınd, tmmı bej renkle döşeli gösterişli odsındki 14. Louis trzındki koltuğund oturn 77 yşındki Kontes Lucienne von Doz’ “Mx Huber gerçek değil mi?” sorusunu yönelttiğinde, filmlere konu olbilecek biyogrfisiyle yşyn bir efsne oln kdın, bşını rky trken gülüyor: “Affedersiniz m bu tm bir sçmlık!”

“HUBER, 12 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN CİLDİNE SAHİPTİ”

Von Doz, 20 yşındyken AvusturylI bir kontl evlenmiş, birkç yıl sonr Chnel kıyfetler giymekten ve ykın korumlrl gezmekten yorulduğund boşnmış. Pvrotti’yle smimiyeti herkesin dilindeymiş, Mrth Grhm’dn dns dersleri lmış ve hytının bir noktsınd Den Mrtin’e benzeyen İtlyn bir vukt ve Frnk Sintr rsınd seçim ypmk zorund klmış… Tbii her ikisini de bırkn kdr! Henri Bendel’den Creme de l Mer’in bir numunesini ldıktn sonr 1980’lerde Huber’i rmy koyulmuş. “O dmı rdığımd şöyle söyledim, ‘Bu innılmz! Cildimin ypısını değiştirdi” diye nltıyor: “New York’t öğle yemeği için buluştuk. Uzun boyluydu ve 12 yşındki bir çocuğun cildine shipti. Bn şık olmuştu.” O günden sonr Huber, von Doz’ her y mucizevi Creme de l Mer kremden 200 kutu göndermeye bşlıyor. “On, ‘Bu kdr kremi ne ypcğım?’ diye sordum. Mx d şöyle söyledi: ‘Vücudunun her yerine sür!” Von Doz, boyun ve gerdnını göstermek için beyz bluzunun yksını birz çıyor. Son derece genç ve pürüzsüz görünüme ship. “İçinde ne vr bilmiyorum m bu şhne bir krem. Göğüsleri bile sıkılştırıyor!” diyor: “İnsnlr beni sürekli sokkt durduruyorlr, tek öğrenmek istedikleri plstik cerrhımın kim olduğu. Onlrı L Mer ürün tezghın yönlendiriyorum.”

KREMİN DOĞDUĞU YERE GEZİ

66 yşındki ni ölümüne kdr von Doz bunun nedeninin bir diş tedvisi sonrsınd yşnn klp enfeksiyonu olduğun innıyor- Huber, Creme de l Mer’i fısıltı gzetesiyle üne kvuşturmuş, rtık vr olmyn büyük mğzlrd stış sunmuş. “Çok popüler bir kremdi” diyor 1986’d Estee Luder’le çlışmy bşlyn ve Mx Huber Reserch Lbs’te rştırm ve geliştirme bölümü kıdemli bşkn yrdımcısı oln Andrew Be-vcqu. “Luder onu her zmn stın lmk istiyordu m Mx bun hiç ynşmzdı.” Huber’in bbsının reçetesini şkl koruyn kızı Mrley, 1995’te mrknın stışını gerçekleştirdiğinde Bevcqu, kremin doğum yeri Kliforniy, Cnog Prk’ bir seyht düzenledi. Huber’in lbortuvrın giren Bevcqu şöyle söylüyor: “İçlerinde bkır plklr bulunn, telleri bir mplifiktöre bğlı bütün o küçük çnklrı gördüm. Tuhf bir ynkı hli vrdı ve etrf flşör lmblrl ydınltılmıştı. Tm Alckrnlık Kuşğı gibiydi.” Huber, Creme de l Mer’in klbinde “mucizevi sıvı” olrk nitelendirdiği krışımı yrtırken su yosununu üç y süreyle kvryumd fermntsyon bırkmıştı.

“FORMÜLÜN ARKASINDA MUCİZELERE İNANAN BİR RUH VAR”

Bevcqu, Estee Luder lbortuvrlrın geri döndüğünde, mucizevi sıvıyı öğretildiği gibi yeniden yrttı. Huber’in en ykın rkdşlrı ve VIP müşterileri -von Doz d dhil- her prçyı değerlendirmek üzere çğırıldılr; deney üstüne deney ypıldı. Bütün bu çblr sonuç verdi ve Estee Luder’in hzırldığı mucizevi sıvı, klinik değerlendirmelerde Huber’in orijinl çlışmsını ykldı. Bevcqu’nın büyük buluşundn sonr, L Mer’deki bilim insnlrı d Huber’in sürecini izledi. Annesi 50

(Üstte soldn st yönünde) Huber’in yosunlrı fermente ettiği kvryumu, rokettr konseptini 1961’de hber ypn dergi, çeşitli yosun fermntsyonlrı ve son dönemde yenilenen New Jersey’deki Mx Huber Reserch Lbs.

Bu yıl önce Creme de l Mer kremi Huber’in kendisinden lmk için sokktki uzun kuyruklr giren Wshington DC’li dermtolog Dr. Noelle Sherber, L Mer ürünlerinin temel fydsının ciltteki briyeri cnlı tutm becerisi olduğunu söylüyor. “Briyer işlevini doğru şekilde yerine getirirken ten dh z rektif dvrnıyor ve dh z su kybediyor” diye nltıyor. “Cilt dh pürüzsüz, dolgun ve dh lekesiz hl lıyor.”

Huber kendi iksirini orty koyrken muhtemelen onun bu kdr ileri gidip de pek çok kez tekrrlnbileceğim klındn dhi geçirmemişti. L Mer elçisi olrk 90’lrın sonund bir dönem dünyyı gezen von Doz pürüzsüz cildini bize gösterirken, “İnsnlr Mx’ı unuttu” diyor. “Evet bu ürün lbortuvrd üretiliyor m formülünün rksınd bir dm ve bir ruh vr. Onun pryl işi olmzdı. Sdece mucizelere innırdı ve bu d on yeterdi.”

YUMUŞAK DOKUNUŞ

L Mer serisine yeni eklenen The Moisturizing Soft Lotion nemlendirici losyon, ikonik Creme de l Mer’in tüm dönüşümsel fydlrını çok hfif dokud ve sten yumuşklığınd sunuyor. Bu süper hfif, ipeksi losyon ince jel kpsüllü nem küreleri içeriyor; uygulm esnsınd jel çözülüyor ve yşmsl bileşenlerini cildin derinlerine kdr ulştırıyor. Tene dolgunluk, pürüzsüzlük ve nem kzndırıyor. Cildi ytıştırıyor, kızrıklıklrı ve thrişi zlıyor.

Creme de l Mer nemlendirici, LA MER, 60 ml. 950.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz