BESLENME RUTİNİNİZİ DEĞÎŞTÎRÎN

KAHVALTIYLA TAZE BAŞLANGIÇ

Öncelikle khvltıd ekmeğinizin üzerine tereyğı, reçel, bl vey kymk sürmek yerine yoğurt, yulf ezmesi ve sevdiğiniz meyve prçlrını krıştırrk güzel bir khvltı hzırlyın.

KÜÇÜK SAĞLIK OYUNLARI

Yz fvorisi kızrtmlrın yerine çok dh sğlıklı oln fırınlnmış vey hşlnmış sebzeleri tercih edin. Eğer bu tür yiyecekler dikktinizi çekmiyors üzerine srımsklı yoğurt gibi soslr dökerek yemeğinizi dh çekici bir hle getirebilirsiniz.

YAZLIK BESLENME RUTİNİNİZİ DEĞÎŞTÎRÎN

Yz öncesi verilen fzl kilolrı geri lmmk için yediklerinize dikkt edin. Doğru besinlerle ve metbolizmnızı hızlndırck içeceklerle formunuzu koruyun.

Hücre yenileyici, nemlendirici ve cilt için de yrrlrı bulunn, A vitmini çısındn zengin yeşil kbk, hvuç, ıspnk, lhn ve kırmızı biber gibi sebzelerle yiyerek güzelleşin.

Uzmn Görüşü

Diyetisyen ve Beslenme Koçu Serr Yücel’den bğışıklık sisteminizi güçlendirecek özel bir detoks progrmı öğrendik: FitDetoks. Bu progrmlrl vücudunuzdki ödemi tmkl berber iç orgn yğlnmlrını zltrk metbolizmnızı d hızlndırbilirsiniz.

FitDetox 1

Sbh khvltıdn yrım st önce boş bir su brdğının içine 1 yemek kşığı dolusu suyu sıkılmış tze zencefil (Gün şırı içine 1 çy kşığı tepeleme dolu zerdeçl ekleyin.) 1 ttlı kşığı çörek otu yğı ve bir limonu sıkıp üzerini suyl doldurup için.

FitDetox 2

20 dl mydnoz, bir prç tze zencefil, 1 det limonun suyu ve 1 yemek kşığı doğl elm sirkesine 1 büyük su brdğı su ekleyerek blendırdn geçirin ve sbh ç krnın khvltıdn yrım st önce için. (15 gün devm edip, 15 gün r verip tekrr devm edebilirsiniz.)

BİTKİ ÇAYLARIYLA SİNDİRİME DESTEK

Eğer çy vey khve müptelsıysnız, bu trz yüksek kfein içeren içecekler yerine sindirimi kolylştırıp metbolizmnızı hızlndırck bitki çylrını için.

Sıck hvnın etkisini birz olsun zltmk için yediğimiz hzır dondurmlrın ship olduğu kloriler hiç de öyle msum değil. Bunun yerine evde tze meyveleri rendeleyip buzlukt dondurrk kendi dondurmnızı ypın. Tbii porsiyonu brtmdn.

ÇİLEK

Ciltte erken yşlnmy neden oln şekeri bir n önce hytınızdn çıkrmy çlışın. Şeker ihtiycınızı krşılmk içinse günde bir kse çilek tüketin. Çilek, ynı zmnd cildinizin dh genç görünmesi için de etkili.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz