Saks mavi elbise modelleri

Mavi ve mavinin her tonu özellikle de kadınlar da ilgi çekici ve cezbedici etkisi olan elbise renklerinden biridir muhakkak. Elbise tercihlerinizi’ün trend renklerinden yana kullanmak mı istiyorsunuz o zaman saks mavisi,  koyu mavi ve kobalt mavisi gibi mavi tonlarına mutlaka dolabınız da yer açmalısınız.

Saks mavi elbiseler özellikle de beyaz tenli bayanları oldukça hoş gösterir. Esmerlere ve buğday tenlilere de yakışabilen bu renk en çok beyaz tenli bayanlara yakışır. Özellikle saks mavi elbise modellerini şık bir mekanda veya geceleri özel davetler de tercihleriniz arasında bulundurmanızı öneririm. Günlük elbise modellerinde ve abiye elbise modellerinde en sevilen renklerden biri olan saks mavisiyılının son derece popüler renklerinden.

Dantelli, şifon, saten ve kalın kumaşlı elbise modellerinde saks mavi rengini tercih edebilirsiniz.Görseller de yer alan elbise modellerinde ilkbahar ev yaz aylarında tercih edebileceğiniz modeller yer almaktadır. Saks rengi elbise modelleri tercih ederken dikkat etmeniz gereke bir hususta saç renginizdir. Karamel ve kızıl gibi sıcak tonlar da saç renkleri saks mavisi ile uyumsuz bir birliktelik oluşturabilir. Daha çok siyah,kahverengi,küllü tonlar da saç rengi olan bayanlar ve sarı saçlara sahip bayanlar bu rengi tercih edebilirler.

Yaz aylarının yaklaşması ile siyah elbiselerinizi yavaştan sık kullanılmayanlar bölümüne aldığınızı ve daha canlı cıvıl cıvıl renklere yer verdiğinizi görür gibiyim.Bütün kadınlar aynıdır çünkü öyle de olması gerekir ilkbahar yaz aylarında renkli elbise modelleri yerine siyah ve çok koyu tonlarda iç karartan renkleri tercih etmek elbette doğru bir seçim olmayacaktır. Bu nedenle saks mavi elbise modellerinin öne çıktığı bir yıl olarak değerlendirebiliriz.

Saks mavisi elbiselerle uyumlu kombinler oluşturmak için daha çok lame ve dore gibi metalik görünümlü ve bu  tonlarda ayakkabı ve çantaları, bunun yanı sıra siyah, kırmızı, beyaz, mercan rengi, beyaz, bej gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Mavinin bu neon tonunayılında siz de mutlaka dolabınız da yer vermelisiniz.

Saks mavi elbise modelleri ResimleriYorum Yaz