Kalçaları küçük gösteren elbise modelleri

Geniş kalçalara sahip olan bayanlar için bazı elbise modelleri onların çok daha zayıf görünmesini sağlayacaktır. Öncelikle belli giyim tarzları edinmeleri gerekiyor. Bazı giyim tarzlarından uzak durmaları gerekiyor. Özellikle bol kesim elbiseler giyilmesi geniş kalçalara sahip bayanların daha iri ve kilolu görünmelerine neden olacaktır. Ancak bu tabire dikkat etmek gerekir.

Bunun nedeni ise kalçaları küçük gösteren elbise modelleri içinde göğüs kısmından alta doğru açılan, çan tipi denilen elbiseler iri görünen kalçaları küçük göstermek için en önemli etkenlerdir. Eğer elbiselerde kemer kullanmak isteniyorsa bu yine kalçadan başlayan kemerler olmalıdır. Kalçaları küçük gösteren elbiseler etek boylarında tam dizde veya diz altında olmaları ile kemerler iyi kombin edilecektir.

Geniş kalçaları olan bayanlar için elbise modelleri için eğer uzun model elbise seven biriyseniz, o zaman yine göğüsün tam altından valimli bir şekilde açılan elbise modellerini tercih etmelilerdir. Bu elbiselerin kumaşları şifon, saten ve keten olabilir. Bu kumaşlar küçük kalçalara sahip olmanız için önemli tercihler olacaktır.

Bu uzun elbiseler istenirse ayak boylarına kadar uzanabilir. Ancak bu elbiseleri tercih edenleri mutlaka topuklu bir ayakkabı ile kombin ederek elbiselerini sergilemeleri gerekir. Geniş kalçalı olan bayanların tercih etmesi gereken elbise modelleri için renk tonları da önemlidir. Pastel renklerin tercih edilmesi önemlidir. Pastelin koyu tonlamalarını tercih edecek olurlarsa da bej tonları, füme renkler, karamel tonlar olmalıdır.

Siyah renkte olan kıyafetlerin tercih edilmemsi önemlidir. Ancak bu rengi aksesuar üzerinde baskın olarak kullanılabilir. Özellikle siyah renkte bir kemer ile kalçaların küçük gösterilmesine yardımcı olunabilir. Bunlarla kalçaları geniş olan bayanların giyecekleri elbiseler ile tamamlayıcı bir öğe oluşturabilirsiniz.

Kalçalarda bulunan etkiyi minimuma indirebilmek için bel oyuğunu da orantıya göre kullanmak gerekir. Bu geniş kalçalı bayanların küçük kalçalara sahip olmak için giyeceği elbiseler içinde önemli bir etkendir.  Beli biraz daha yukarı çekecek olan yüksek belli elbiseler kullanılarak göğsün altından bir kemer ile kombin edilebilir. Bu aynı zamanda bacak boyunu uzatarak, kalçalarda ki şişmanlığı azaltacak bir etki yaratacaktır.

Kalçaları küçük gösteren elbise modelleri ResimleriMaybe You Like Them Too

Yorum Yaz