Abiye Elbise Modası

Yaz gelirken düğünler, nişanlar ve sünnet düğünleri de artmaya başlar. Hepimiz yaz boyunca birkaç düğüne davet ediliriz. Tabi düğünler ve nişanlar en güzel kıyafetlerimizi giydiğimiz ve şık olmak istediğimiz günlerdir. Düğün nişan gibi törenlerde genellikle abiye kıyafetler giyilir. İşte yaz gelirken gardırobumuzdaki abiye kıyafetlerimizi de gözden geçirmemiz gerekiyor. Ama yeni sezonun abiye elbise modasını da bilmemizde yarar var. abiye modası renk seçeneği ve yaratıcı tasarımlarla geniş seçenekler sunuyor.

Abiye kıyafet seçerken öncelikle beden yapımızı iyi bilmemiz ve güzel olalım derken rüküş olmamamız gerekiyor. Bu yüzden bahara girerken kilolarımızı da vermeye çalışalım ki seçeneğimiz daha bol olsun. abiye kıyafet modellerinde modası hiç geçmeyen ve asil olarak bilinen siyah yine çok kullanılmış. Siyah dantellerle veya taşlarla süslenmiş göğüs dekolteli ya da sırt dekolteli uzun bir elbise ile her zaman dilediğiniz şıklığa kavuşursunuz.

Bu yılın abiye elbise modellerinde tek omuz açık modeller, derin yırtmaçlı uzun ya da mini etekler çok moda olacak. Ama bol kabarık elbiseler, pileli elbiseler de bu yıl çok moda. Turkuaz, fuşya, yeşil ve mavi renkler de abiye elbiselerde çok görülecek. Renk seçiminde ten renginiz çok önemlidir. Esmer bir teniniz varsa her türlü parıltılı renkleri kullanabilirsiniz. Ama ten renginiz beyaz ise beyaz ve sarı renklerden uzak durmalısınız.

genç abiye modasında ise mini etekler daha çok ön plana çıkıyor. Siyah beyaz başta olmak üzere her renk gençlere yakışacaktır. Ama tüm modellerde dantel süslemeler, payetler ve taşlar bol bol kullanılacak. Genç kızlar kabarık abiye elbiseleri de rahatlıkla giyebilir. Ama daha olgun bayanların dar kesim abiye modellerini tercih etmesi daha doğru olacak.

Abiye kıyafetlerde kumaş tercihi de önemlidir. Şifonlar, danteller, ipekler, saten ve kadifeler, payetli kumaşlar, tüllü kumaşlar abiye kıyafetlerde en çok kullanılan kumaşlardır. En güzel günlerinizde en şık olmak için şimdiden hazırlıklara başlamanız gerekiyor. Defileleri takip edip, vitrinlere bakabilir ve size yakışacak modeller için fikir edinebilirsiniz.

Abiye Elbise Modası ResimleriYorum Yaz