Kasmir hali modelleri

Döşenmesi güç odalar için bazı çözümler

Bazen odanın boyutları, ışık alma durumu, vb. özel bazı çözümlere gitmeyi gerektirebilir.

Düzensiz odalar: Yapısı çok düzensiz odalarda, mekânda “kopukluk” yaratan öğeleri Kasmir hali modelleri (duvar ayaklarının düzensiz çıkıntıları, iç duvar bölmelerindeki düzensizlikler) azaltmak için, benzer malzemelerle benzer bir yüzey yaratmak gerekir.

Az ışık alan odalar:

Oda çok az ışık alıyorsa, Kasmir hali modelleri ve mobilyaların son çalışmayla edindikleri yüzeylerin, ışığı en az emen renk ve malzemelerle düzenlenmesi, yani ışığı yansıtan, açık, parlak yüzeyli eşyalar kullanılması gerekir.

Büyük odalar: Oda çok

büyükse, içten bölmelerle oda içinde değişik ilgi merkezleri yaratma yoluna gidilebilir. Odayı bölümlere ayırıp bu bölümlere kişilik kazandırmak, çocuğun kullandığı alanı, ruhsal ve bedensel boyutlarına daha uyumlu kılacaktır. Bu arada, “yaratılan” bu bölmelerde kullanılacak mobilyalar, gerek malzeme, gerek renk açısından birbirlerini tamamlamalıdırlar.

Çok ışık alan odalar:

Güneş ışığını önlemek, daha yaygın ve odanın her yerinde aynı güçte olmasını sağlamak için, malzeme ve renkleri ayarlamanın yanı sıra, ışık kaynağının önüne fazla ışığı önleyecek bazı parçaları enlemesine yerleştirmek

le, ışığın gücü düşürülmelidir. Bu tür odalarda yüzeyler, az ışık alan odalardakilerin tersine, ışığı emen, yansıtmayan malzeme ve renklerden oluşturulmalıdır. Dolayısıyle, duvar kâğıtlarında, mobilyalarda, yumuşak tonlar, açık renkler yeğlenmelidir. Çalışma bölümünde hem malzeme (fazla mat olmayan), hem renk (çok açık olmayan) açısından çocuğun “gözünü almayan” ve ışığı yansıtmayan yüzeyli masalar seçilmelidir.

Küçük odalar: Küçük bir odada mobilyayı yerleştirirken en büyük uzunluğu ve genişliği, hattâ en büyük yüksekliği elden geldiğince değerlendirmenin yollarını araştırmak gerekir. Sözgelimi çok uzun bir duvar, belirli ilgi alanlarına göre bölünebilir. Küçük ama yeterince geniş bir odadaysa, ilgi alanları eşyaları birbirine yaklaştırarak düzenlenmelidir. Tavanı çok yüksek küçük bir odadaysa, bu yükseklikten elden geldiğince yararlanılıp, daralan çocuğun serbestçe hareket etmesine ayrılmalıdır.

Çocuğun odasına Kasmir hali modelleri gerekli rengi, canlılığı ve konforu sağlamaya uygun çeşitli malzemeler ve duvar kaplama malzemeleri. Yatak örtüleri ve perdeler için küçük motifli, çizgili ve tek renkli kumaşlar (167); karyolalar için kapitone kumaşlar ve naylon örtüler (3); yıkanabilen, desenli duvar kâğıdı (4); hasır (5); yumuşak döşemelik halı (8); tahta (9); marley (10). Önerilen renk, canlı kırmızıdır. Kırmızı renk, bol ışık alan hareketli bir odaya çok uygundur; çocuklarda bu rengi çok severler.

Küçük bir odayı, bunların yanı sıra, hiç değilse görünüm olarak “uzatma”, “genişletme” ya da “yükseltme”, değişik duvarlar üstünde değişik renkler kullanmakla sağlanabilir. En iyi sonuç, duvarlarda karşıt renkleri yan yana kullanmakla elde edilir.

Kaşmir halı modelleri Dekorasyon Fikirleri 3K

Kasmir hali modelleri Resimleri
Kaşmir halı modelleri  Dekorasyon Fikirleri

Kaşmir halı modelleri – Dekorasyon Fikirleri 3K

Kaşmir halı modelleri - Dekorasyon Fikirleri

Kaşmir Halı Modelleri – SohbetRengi.com Sesli Sohbet 3K

Kaşmir Halı Modelleri - SohbetRengi.com  Sesli Sohbet

Yeni Kaşmir Halı Modelleri SecretHome 3K

Yeni Kaşmir Halı Modelleri  SecretHome

Yorum Yaz