En Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Dünyaca ünlü diyetisyen Rachel Beller ile yaptığımız söyleşi, işteün yazı için en son zayıflama ve kilo verme tüyoları:

BESLENME UZMANI RACHEL BELLER

Beller yıldızlara beslenme uzamanı olmak için çok genç fakat o kadar popüler ki, bu için yapacağımız röportajı ertelemek zorunda kaldı. Çünkü paparazzi hep onun peşindeydi. Ama en azından kardiyo merkezinde onu yakaladık.
Beller Beslenme Kurumunun başkan ve kurucusu olan Beller narin, esmer bir güzelliğe ve Holyvvooddaki her koçun kıskanabileceği bir müşteri listesine sahip. îsim vermek konusunda çok tedbirli; fakat ünlülere saatine iki yüz elli dolar biçtiği bazı diyet sırlarını veriyor.

Verebileceğiniz en iyi diyet sırları nelerdir?
• Daha fazla yeşil çay için (günde yedi dokuz fincan).
• Suyunuza limon koyun.
• Günde iki meyve yiyin.
• Keten tohumu, ceviz ve balık yiyerek Omega3 yağlı asit alimim artırın (Rachel’in ünlüleri bunun sadece sağlıkları için değil cilt ve saçları için de kullanmaktadır.).
• Nişastasız sebzeler yiyin.

Kilo vermek için bize birkaç sır daha verebilir misiniz?
Tarçın. Çin’de tarçın dolaşıma ve sindirime yardımcı olmak üzere kullanılan en yaygın otlardan biridir. Tarçının kolesterol ve kan şekeri seviyesini düşürebildiği ispat edilmiştir. Şeker hastaları için güvenli ve lezzetli bir bitkidir. Tarçın kabuğundaki hafif yağ sindirim esnasında yağları parçalayarak vücudun yeme süresine yardımcı olur. Yapılan araştırmalar tarçının gaz giderici olduğunu göstermiştir. Gastrointesti nal sistemdeki hareketleri uyarmaktadır. Bu yüzden evde çay içerken çayınıza bir parça tarçın koymayı ya da sabah kahvaltınıza biraz tarçın serpiştirmeyi unutmayın. Dışarı yemeğe çıktığınızda çilek tatlısı ve diğer ünlülerin yaptığı gibi bir parça tarçın isteyin.

Kakao. Müşterilerime yaptığım yemek programlarında kakaoya izin veriyorum. Buna hilesiz hile diyorum. Sağlıklı çikolata tercihlerinde bulunabilirsiniz: Doksan kalorilik organik sıcak kakao tozunu deneyebilirisiniz. Ekstra kalori almadan tatlı dişlerinizi memnun edecek organik bir sıvı tatlandırıcı olan agav nektarından birkaç damla alabilirsiniz.

Deniz yosunu. Deniz yosununun besin profili mükemmeldir. Lif oranı yüksektir. Hiçbir yağ içermez. C vitamini ve beta karoten açısından zengindir. Özellikle ve sağlıklı yiyecek dükkanlarında satılan deniz yosunu şeritlerinden ya da kurutulmuş yapraklardan yemenizi tavsiye ederim. Yüksek mineral içerdiği için doğal açıdan tuzludur.

Egzersiz sırlarınız nelerdir?
Yoğun ağırlık egzersizleri bedeni şişirebilir. Zarafetinizi geliştirecek Pilates, vücut direnci alıştırmaları ve gerilme gibi esnetici egzersizleri yapmanızı tavsiye ederim. Özünüzü güçlendirmek için yoga yapın ve dans edin.

Yeni bir kilo verme programına başlayan birçok insanın yaptığı bir hata vardır. Danışma sürecinde müşteriler bağlılıklarının seviyesiyle ilgili pazarlık yapmaya çalışır. Bunu ‘pazarlıkçı fenomeni diye adlandırıyorum. Fakat, ya başaramayacaklarına gerçekten bağlıysalar? Bunun yerine şunu öneriyorum: “Kutunun içine girdiğimde dokunulmazım, buna sahibim ve bu planımı etkilemeyecek, aldığım sonuçlar beni mutlu eder.”

Nasıl bir diyet yaparsınız?
Benim diyetimde daha fazla lif, daha fazla salata ve brokoli, karnabahar ve ıspanak gibi besin değeri yüksek sebzeler vardır. Meyve alimini sınırlarım ve daha fazla balık ve diyete protein için yağsız tavukgöğsü eklerim.

Sıradan bir günde ne yersiniz?
Felsefem şudur: “Basit tut.” Mümkün olduğu kadar doğaya çok yakın kal. Lif alımı bütün meyve ve sebzeler, balık, keten tohumu, ome ga3 yağ asitli diğer kaynakları çok seviyorum. Yapay tatlandırıcılara ve bütün işlenmiş yiyeceklere, sodalara hayır diyemem. Bir diğer felsefem de şu: Bağışıklığı güçlendirici yiyecekler; yani canlı aktif kültürler, nar ve kuru erik ile birlikte turpgil sebzeler (lahana, brokoli, keten tohumu), brokoli filizleri, baharatlar ve otlar, soğanlar, pişmiş domatesler, yoğurt alımı.

Bu konuda bize bir parça motivasyon verici bir şey söyler misiniz?

Müşterilerime bir gün jimnastik salonuna gitmemelerinin güzel, kalın ve yağlı bir parça kek yemekle eşdeğer olduğunu söylerim. Sadece yapmalarını isterim.

Zayıflama & Diyet

En Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Yorum Yaz