Diyet Yapanların Uzak Durması Gerekenler

Cips y d kurbiyelerin mrket sepetine girmemesi gerektiğini biliyoruz m hftlık lışverişimizi sbote eden gizli düşmnlr d vr. Beslenme ve sğlık uzmnlrı ynlrındn geçip gittikleri yiyecekleri çıklıyor!
Düzenli tüketildiklerinde sğlık problemlerine yol çbilen bu gizli tehlikeleri deşifre ediyoruz!

DÜŞÜK YAĞLI SÜT ÜRÜNLERİ
“Yiyecek şirketleri ürünlerden yğı çıkrdıkç, besinlerdeki tt fktörlerini de eksiltiyorlr. Am bu çığı telfi etmek, hl lezzetli olmlrını sğlmk için de içlerini bol miktrd şeker ve zrrlı kimysll dolduruyorlr. Bu yüzden yğsız yoğurt yerine norml olnını lıyorum. Zten klori miktrlrı neredeyse ynı.

FINDIK VE BADEM SÜTLERİ
“Yulf, fındık, bdem ve pirinçten elde edilen ve en z dn sütü kdr sğlıklı olduklrı iddisıyl pzrlnn ürünlerin içinin şekerle dolu olduğunu unutmyın! Mesel pirinç sütü soy sütünün iki ktı kdr şeker içerir. Süte lterntif diye stıln bu ürünlerin içeriklerine göz trsnız, ilk üç mddede şekerin yer ldığını görürsünüz. Orgnik versiyonlrı bile işlenmiş olduğu için vücut trfıniçerirler. Omeg*6 yğ sitlerini fydlı omeg-3’lerle krıştırmyın! Bu nedenle tüm bu yğlr, vücutt enflmsyon neden oln, zrrlı besinler rsınd yer lır. Yemeklerde, klp hstlıklrındn obeziteye kdr birçok ciddi sğlık prob-e ılışküendırılen söz konusu yğlr yerine soğuk sıkım zeytinyğı, kızrtmlrd Hindistn cevizi yğı, sltlrd keten tohumu yğı kullnıyorum.”

AGAVE ŞURUBU
“Genelde sğlıklı şekere lterntif olrk görülen gve şurubunun fruktoz içeriği son derece yüksektir (yüzde 90 civrınd). Ayrıc kimysl ypı olrk bol miktrd fruktoz içeren mısır şurubun benzer. Her ikisinden de uzk durmlı.

MÜSLİ
“Müsli sğlık için gizli bir tehdittir. Her ne kdr thıllr ve fındık-fıstık gibi kuruyemişler kendi bşlrın son derece fydlıyslr d işlenmiş kuru meyveler-ry getirilip üstleri bir de yoğurt y d çikoltyl kplndığınd bşlngıç noktsındn çok uzktdırlr. Müsli-içeriğindeki şeker (krşınız fruktoz, glikoz, bl, ltın şurup ve erit-ritol isimleriyle çıkbilir), klitesi şibeli bitkisel yğlr ve gizemli mddelere krşı dikktli W olmnızd fyd vr. Fındık, fıstık gibi çiğ kuruyemişler ve tze meyveler hem dh lezzetli hem de dh sğlıklı lterntiflerdir.”
[gllery ids=""]

Yorum Yaz