Diyet Yapanların Uzak Durması Gerekenler

Cips ya da kurabiyelerin market sepetine girmemesi gerektiğini biliyoruz ama haftalık alışverişimizi sabote eden gizli düşmanlar da var. Beslenme ve sağlık uzmanları yanlarından geçip gittikleri yiyecekleri açıklıyor!
Düzenli tüketildiklerinde sağlık problemlerine yol açabilen bu gizli tehlikeleri deşifre ediyoruz!

DÜŞÜK YAĞLI SÜT ÜRÜNLERİ
“Yiyecek şirketleri ürünlerden yağı çıkardıkça, besinlerdeki tat faktörlerini de eksiltiyorlar. Ama bu açığı telafi etmek, hala lezzetli olmalarını sağlamak için de içlerini bol miktarda şeker ve zararlı kimyasalla dolduruyorlar. Bu yüzden yağsız yoğurt yerine normal olanını alıyorum. Zaten kalori miktarları neredeyse aynı.

FINDIK VE BADEM SÜTLERİ
“Yulaf, fındık, badem ve pirinçten elde edilen ve en az dana sütü kadar sağlıklı oldukları iddiasıyla pazarlanan ürünlerin içinin şekerle dolu olduğunu unutmayın! Mesela pirinç sütü soya sütünün iki katı kadar şeker içerir. Süte alternatif diye satılan bu ürünlerin içeriklerine göz atarsanız, ilk üç maddede şekerin yer aldığını görürsünüz. Organik versiyonları bile işlenmiş olduğu için vücut tarafıniçerirler. Omega*6 yağ asitlerini faydalı omega-3’lerle karıştırmayın! Bu nedenle tüm bu yağlar, vücutta enflamasyona neden olan, zararlı besinler arasında yer alır. Yemeklerde, kalp hastalıklarından obeziteye kadar birçok ciddi sağlık prob-e ılışküendırılen söz konusu yağlar yerine soğuk sıkım zeytinyağı, kızartmalarda Hindistan cevizi yağı, salatalarda keten tohumu yağı kullanıyorum.”

AGAVE ŞURUBU
“Genelde sağlıklı şekere alternatif olarak görülen agave şurubunun fruktoz içeriği son derece yüksektir (yüzde 90 civarında). Ayrıca kimyasal yapı olarak bol miktarda fruktoz içeren mısır şurubuna benzer. Her ikisinden de uzak durmalı.

MÜSLİ
“Müsli sağlık için gizli bir tehdittir. Her ne kadar tahıllar ve fındık-fıstık gibi kuruyemişler kendi başlarına son derece faydalıysalar da işlenmiş kuru meyveler-araya getirilip üstleri bir de yoğurt ya da çikolatayla kaplandığında başlangıç noktasından çok uzaktadırlar. Müsli-içeriğindeki şeker (karşınıza fruktoz, glikoz, bal, altın şurup ve erit-ritol isimleriyle çıkabilir), kalitesi şaibeli bitkisel yağlar ve gizemli maddelere karşı dikkatli W olmanızda fayda var. Fındık, fıstık gibi çiğ kuruyemişler ve taze meyveler hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı alternatiflerdir.”

Diyet Yapanların Uzak Durması Gerekenler Resimleri
. kilo almak demektir .Özellikle diyet yapanlar ve kalori almak

Yorum Yaz