1 haftada 3 kilo diyeti

1 haftada 3 kilo diyeti

Sizde fzl kilolrınızdn hiç memnun değilseniz sizlere süper ve sğlıklı bir diyet tvsiye ediyoruz. 1 hft d 3 kilo verdiren diyetimiz.

1.Gün:

Khvltı:

1 dilim yğsız peynir , slt domtes , 1 dilim buğdy ekmeği , şekersiz çy

Öğle:

Bol yeşil slt limonlu , 1 kse yoğurt

Akşm:

İstediğiniz sebze yemeği 1 kşık zeytinyğl pişirelecek

2. Gün:

Khvltı:

1.Günün ynısı

Öğle:

1.Günün ynısı

Akşm:

Yrım göğüs ve y but yni tvuk

3.Gün

Khvltı ve Öğle diğer günlerin ynısı

Akşm:

Blık hmsi y d istvrit (eğer blık sevmiyorsnız tvuk d olbilir )

4.Gün

Khvltı ve Öğle 1.2.3.Günün ynısı

Akşm:

Pttes ve bezelye olmdn gene sebze yemeği (1 kşık zeytinyğ ile )

5.Gün

Khvltı ve Öğle diğer günlerin ynısı

Akşm:

Bugün mutlk kırmız et ( köfte,, biftek )

6.Gün:

Khvltı ve Öğle ynı diğer günler gibi

Akşm:

2 tne hşlm  yumurt vey omlet

7.Gün:

Khvltı ve Öğle gene diğer günlerin ynısı

Akşm:

1 kse olck şekilde fsulye vey brbuny 1 kşık zeytinyğl  1 ttlı kşığı domtes slçsı ile pişirelecek

Ayrıc : Günde en z 2.5 litre su içilmelidir. Günde 3-4 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. (1 elmbüyüklüğü = 1 porsiyon)  Günde 40 dkik yüksek tempod yürüyüş ypmnız gerekmektedir.

Mevsimine göre beslenmek, Akdeniz kdınlrı ve ilelerinin doğ ile dh çok bütünleşmesini sğlr. Çünkü böylece bedenlerine ldıklrı besinler tbit n trfındn sdece o mevsimde sunulnlr olur. Bedenlerini gıdlr eklenen koruyucu vey kimysl mddelerle, işlenmiş y d zmnı geçmiş besinlerle doldurmzlr. Her mevsim toprk neyi sunuyors onln tercih ederler. Bu d hem dh sğlıklı hem de dh tsrrufludur.

Siz de böyle beslenebilirsiniz. Ben ypbiliyorum ve sizin de ypmmnız için bir sebep yok. Öncelikli olrk mevsimsel ve tze sebze ve meyvelerle beslenmek dh enerjik olmnızı ve cnlı hissetmenizi sğlycktır. Fzl kilolrınızdn kurtulcksınız. Zihninizin bile dh berrk olduğunu ve görünüşünüzün değiştiğini frk edeceksiniz.
Bir tek hvucun, tzeyken izlendiğinde bir devrimi tetikleyeceği günler gelecektir.

Çeşitliliğe Dh Ykındn Bir Bkış
Eğer sitemizi sürekli tkip ediyorsnız, çoktn dh tze yiyeceklerle beslenmeye bşlmış ve rtık eskisi gibi beslenmiyor olbilirsiniz. Am şimdi birkç dkiklığın “modern” beslenme biçimini inceleyelim. Günümüzde birçok kdın düzenli olrk sdece birkç tür sebze yiyor. Domtes Sls vey ketçp formund (okuduğum bir rştırm ketçb Ameriklılrın yedikleri bşlıc sebze kynkln listesinde yer vermişti ve gözlerime innmmıştım) pttes (genellikle kızrmış), yeşil slt (genellikle ysberg türü), hvuç ve kereviz. Yine günümüz kdınln, bol miktrd grnitür olrk sebze içeren, dondurulmuş ve mikrodlg fırınd hzırlnn diyet hzır yemeklerden yiyor. Bu dondurulmuş yiyecekler bn hiç mi hiç lezzetli gelmiyor.

Bu yemeklerin içinde bulunn sebzelere bktığınızd, neden dh çok kdın trfındn sebze yemenin tercih edilmediğini de nlmy bşlıyorsunuz. Oys Akdeniz’de sebzeler yemeğin yıldızlndır. Domtesten ptlıcn, biberlerden zeytine, srmısktn soğnlr, krlhn, pırs, pzı ve ıspnğ kdr çeşit çeşit sebze, yemeklerin klbini oluşturur. Tze ve düzenli olrk pttes, hvuç, kereviz ve htt sls bile bulursunuz m ketçp bulmzsınız. Anck tekrr söylüyorum, rtık cnınız çekmeyecek. (Ketçbın içeriğindeki yüksek şeker ornını düşündüğünüzde neden birçok çocuğun bol bol kullndığını nlmk zor olmuyor, ketçpsız yşmk innın sizin için dh iyidir).

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/zyiflm-diyet/1-hftd-3-kilo-diyeti/ttchment/imges-2" rel="ttchment wp-tt-36072">

Yorum Yaz