Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinilir?

Uzun boylusunuz. İncesiniz.

Kalçalarınız omuzlarınızdan daha geniş olduğu için vücut şekliniz ÜÇGEN. Vücudunuzun üst kısmı ince.

Kalçalarınız geniş. Şekilli bir poponuz var.

Artılarınız
Vücudunuza harika bir el dokunmuş. Kalçalarınız omuzlarınızdan ve göğüs bölgenizden daha geniş olmasına rağmen, ince vücudunuz aradaki farkı çok aza indiriyor. Yani vücudunuzu dengelemek için ufak tefek adımlar atmanız yeterli. İnce vücudunuz ve dar omuzlarınız nedeniyle çok şanslı olduğunuzu düşünün. Çünkü bu özellikler, ince vücudunuzu gözler önüne serer, vücudunuza oturan üstler giymenize imkân tanır.

Eğer küçük göğüsleriniz varsa, ince ve seksi dekoltenizi straplez üstler giyinerek ortaya çıkarabilir ya da derin V ve U yakalı üstler giyinerek teninizi az buçuk gösterebilirsiniz tabii bunların bazılarını destekleyici sütyenler olmadan yapabilirsiniz. Ya diğer avantajlarınız neler? Kıvrımlar eklemeye ihtiyacınız olan tek yer göğüs bölgeniz; bu işi de moda sizin için kolaylaştırdı. Tanrıya şükürler olsun ki; alttan destekleyen, süngerli ve düşük kesimli sütyenler her yerde var.

Eksileriniz
Orta boylu, ince ve üçgen bir vücuda sahip olduğunuz için kilonuzu üst kısmınızda taşıyorsunuz. Yani bunun anlamı şu: Kalçalarınızın en kalın yerine gelen düşük belli kotlardan ya da kıvrımlarınıza çok fazla dikkat çeken canlı renkli ve dikkat çekici eteklerden kaçınmalısınız. Ya moda stratejiniz ne olmalı?

Dikkatleri alt yarınızdan uzaklaştırırken omuzlarınızı geniş gösteren üstler ve elbiselerle, gözleri üst yarınıza yöneltmelisiniz. Üst yarınıza kilo eklemek ve alt yarınızı olduğu gibi korumak görünüşünüzü dengeleyecek, böylece olduğunuzdan daha da mükemmel ve seksi görüneceksiniz.

Ne Giymelisiniz
Moda formülünüz, omuzlarınızın kalçalarınızla uyumlu olacak şekilde daha geniş görünmesini sağlamak olmalıdır. Aynı zamanda dikkatleri kalçalarınızdan ve poponuzdan uzaklaştırmaksınız.

Üstler
Omuz uçlarınızdan başlayarak bu bölgede daha çok teninizin görünmesini sağlayan omuzdan, geniş ve kayık yakalı üstler giyinin. Bu modellerin hepsi, omuzlarınız arasında yatay bir hat oluşturarak onları daha geniş gösterir. Büzgülü kollu üstler ya da ince kollarınızı gösteren kolsuz bluzlar giyinin. Kaşmir, moher ya da saç örgüsü kazaklarla üst yarınıza biraz kabarıklık ekleyin.

Elbiseler
Göğüs bölgesine hacim katmak için bu bölgede büzgüleri olan, daha sonra kalçalarınızın üzerinden hafifçe bollaşarak aşağı dökülen robalı elbiseleri seçin. Omuzlarınız boyunca onları genişletecek yatay bir hat oluşturan ve bu arada harika gövdenizi de sergilemenize olanak tanıyan straplez elbiseler giyinin. Göğüs bölgenize kilo eklemek ve kıvrımlı kalçalarınızı dengelemek için kadınsı detayları olan sırtı açık bir elbise giyinin.

Etekler
Bele oturan ve daha sonra kalça ve basenlerinizi saklayacak şekilde genişleyen evaze etekler giyinin. Alt yarınızda uzun ve ince bir görüntü yaratmak için prenses dikişli dar etekler seçin. Kalçalarınızı dengelemek için etek uçları hafifçe volanlı anvelop ya da trompet etekler giyinin. Alt yarınızdan aşağı kolayca dökülen, pamuklu jarse gibi ince ve dökümlü kumaşlar seçin.

Pantolonlar ve Kotlar
Kalçalarınızı alttan dengelemek için dizden sonra hafifçe genişleyen düz paçalı ya da boot kesimli pantolonlar giymeyi tercih edin. Ceplerinde ya çok az ya da hiç detayı olmayan pantolonlar seçin. Siyah pantolonları ya da koyu renkli kotları, basenlerinizi küçük gösterecek şekilde, daha açık renkli ya da desenli üstlerle giyinin. Bileklerinize inen düz ve dikey bir hatla boyunuzu daha uzun gösteren, önde ütü çizgisi olan pantolonlar seçin.

Paltolar ve Ceketler
Omuzlarınızı genişleterek belinizi daha ince gösteren büzgülü kollu ceketler giyinin. Omuzlarınızı ortaya çıkarmak için kısa, düşük kollu bir ceket deneyin. Gözü dışarıya doğru yöneltmek için geniş yakalı ceketler giyinin. Ya da bele oturan kısa ve kadife, kadınsı bir ceket deneyin.

Takı ve Aksesuvarlar
İnce olan boynunuzu çok fazla ortaya çıkarmadan, gözleri dekolte bölgenize yönlendiren zarif bir pandantif, inci ya da şans kolyesi takın. Kolunuzun altına dikkat çekici bir portföy ya da canlı renkli hobo tarzı bir çanta koyun ve o bölgeye biraz dolgunluk katın.

Ayakkabılar
Sivri burunlu ve orta ile yüksek arası topuklu ayakkabılar giyinin. Orta boylu olduğunuz için, daha uzun boylu ve daha dar kalçalı görünmek amacıyla istediğiniz yükseklikte topuklu ayakkabılar giyinebilirsiniz. Kotlarınızın altına güzel dolgu topuklu ayakkabılar giyinin.

Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinilir? Resimleri
Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinilir?_3.jpg

Yorum Yaz