Pandora takıları

TAYLAND’DAN MEKTUP VAR

Hikayesi olan takıları seviyor musunuz? Danimarka’da başlayıp Tayland’da devam eden Pandora takılarının öyküsü tahmin ettiğimden de ilginç çıktı.

1982’de Danimarka’da doğan Pandora’nın Tayland Gemopolis’teki merkezini ziyaret edip Pandora takıların nasıl özenle yapıldığını gördük (sağda üstte ve altta). Mandarin Oriental Bangkok’tın nehir manzaralı terası (solda).

Kolunuzdaki her Pandora’nın bir hikayesi var. Bunu nereden mi biliyorum? Dört ay önce Bangkok’a, oradan da yaklaşık bir saatlik mesafedeki Gemopolis’e gidip her Pandora takısının nasıl ortaya çıktığını aşama aşama gördüm. Bu sayede her “char-m”ın (bileklik ucunun), her takının nasıl hazırlandığını gözlemlemekle kalmayıp markanın dünyadaki duruşu, iş ahlakı ve çalışanlarına verdiği önem gibi detayları da yerinde öğrendim. Sizinle paylaşmak için bilerek “yeşil sayı”mızı bekledim, çünkü Pandora “reduce, reuse, recycle, replace” (azalt, tekrar kullan, geri dönüştür, yerine koy) ilkelerini benimsemiş, pek çok sosyal projeye dahil bir marka. En çok titizlendiği konu, sadece sertifikalı, ilk çıkış noktasına kadar takip edilebilen malzeme ve kaynakları kullanması.

Pandora, bundan yıllar önce Danimarka, Kopenhag’da küçücük bir dükkanda kadınlar için yaratılmış. Ancak Pandora sadece (kadın) müşterilerini değil, kadın çalışanlarını da önemsiyor, onları mutlu etmek

Dört adet altın, üç a gümüş’charm’lı bileklik, PANDORA, 64552.

için elinden geleni yapıyor. Gemopolis’teki Pandora merkezinde en çok dikkatimi çeken şey, kadın çalışanlarını adeta el üstünde tutması. Mesela hamile çalışanlar, diğer herkes gibi bordo değil, mavi önlükler giyiyor, anne adaylarına ilk aylardan itibaren pozitif ayrımcılık yapılıyor, her türlü öncelik veriliyor.

DÜNYADA FARK YARAT

Pandora sadece bir mücevher markası değil, dünyanın birçok yerinde kadınların ve çocukların yaşamına doğrudan etki eden hayır işlerini ve değişime etki eden çalışmalarda aktif olarak yer alan kadınları destekliyor. Amerika’da başlatılan “Hearts of Today”, kadınların ve çocukların hayatında kalıcı fark yaratacak önemli işler yapan, günümüz kadınlarını desteklemek ve kutlamak amacıyla Pandora’nın geliştirdiği bir program. Dünyanın birçok ülkesinde, pembe kurdele motifli ve temalı charm’larının satışından elde ettiği geliri meme kanseriyle savaşma vakıflarına aktaran marka,’te Türkiye’de yaptığı bir projenin gelirini de Aile İçi Şiddete Son Vakfı’na aktardı.
PandoraTakı-Aksesuar Modelleri 3KModa

Pandora takıları Resimleri
Pandora takıları

Pandora-2013-Takı-Modelleri 3KModa

Pandora takıları

PandoraTakı Modelleri 3KModa

Pandora takıları

Pandora Bilezikler Lidyana.com’da | Lidyana Blog 3KModa

Pandora takıları

Aliexpress.com: Color Fields üzerinde Güvenilir takı gümüş … 3KModa

Pandora takıları

Sevimli Takılar | Bilezik Saat 3KModa

Pandora takıları

Pandora Türkiye`de 3KModa

Pandora takıları

Pandora Bilezikler Lidyana.com’da | Lidyana Blog 3KModa

Pandora takıları

MODEL MURANO TAŞLI PANDORA MODERN BAYAN 3KModa

Pandora takıları

MODEL MURANO TAŞLI PANDORA MODERN BAYAN 3KModa

Pandora takıları

Yorum Yaz