İstanbul Resim ve Fotoğraf Sergileri

FOTOĞRAF

Cesur Cyrano

Cyrano de Bergerac kılıcının gücü kadar, etkili ve güzel konuşması ve burnunun büyüklüğü ile de tanınmış bir silahşördür. Kuzeni Roxane’a olan aşkını burnunun iriliği nedeniyle duyduğu kompleks yüzünden dile getirememiştir bir türlü. Cyrano’da herkes kendinden bir şeyler bulacak. Oyunu 25 Şubat’ta Akıngüç Oditoryumu ve Sanat

Russell’in Melekleri

Ünlü fotoğrafçı Russell James’in Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Doutzen Kroes. Karlie Kloss, Candice Svvanepoel ve Lily Aldridge gibi Victoria’s Secret meleklerinin yanı sıra Gisele Bündchen, Rihanna.Kendal! Jenner gibi dünyanın en güzel kadınlarının da fotoğraflarını gözler önüne seren “AngeLs sergisi 5 Şubatı Mart tarihleri arasında

İz Peşinde

Fotoğraflar, resimler, ilk baskılar, posterler, kıyafetler, değerli eşyalar; kısacası Sherlock Holmes ve karakterlerine ait her şeyi bulabileceğiniz “Sherlock Holmes” adlı sergi, Museum Of London’da 12 Nisan tarihine kadar görülebilir. Bu sergiyle, Sherlock’un 1951’den bu yana kanıtlar peşinde süren hikayesinin aşamalarına yakından tanıklık edeceksiniz. Romanları, dizisi ve filmiyle gelmiş geçmiş en iyi dedektif hikayesi olan Sherlock Holmes, en ince ayrıntılarıyla bu sergide.

Zamanın Ruhu

İhtişam ve keyfin karşılığı olan Dölce Vita’mn eşsiz parçaları, Bulgari önderliğinde bir araya getiriliyor. Valentino, Fendi, Roberto Capucci imzalı balo elbiseleri, Salvatore Ferragamo, Gucci ve Roberta di Camerino’nun mücevherleri ise serginin baş köşesinde bulunuyor. Roma Maxxi Museum’da gerçekleştirilecek olan sergiyi 2 Aralık’tan, 3 Mayıs tarihine kadar görebilirsiniz.

Kağıtlarla Resmedilen Hayaller

1952 yılında hastalığının en ağır dönemini yaşayan Henri Matisse, beyaz kağıtlar üzerine bir makas yardımıyla yaptığı şekillerle kendi hayal dünyasını yansıtır. Henri Matisse’nin ‘The Swimming Pool’u, yıllar sonra bir sergide toplandı. MoMA’nm bünyesi altında hazırlanan sergi, sanatçının son dönemlerindeki kağıtlardan oluşan dünyasını yansıtıyor. 8 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Sonsuz Aşk

Shakespeare’in 420 yıl önceki hayali, bugünün hayal gücüyle 21 Şubat’ta Zorlu Çenter PSM’de perdelerini açıyor. Shakespeare’in “Romeo e Giulietta” eserinde aşk, insani bir tecrübeden tüm evreni içine alacak evrensel bir boyuta taşınıyor. İtalya’da 8 ay gibi kısa bir sürede 400 bin kişiyi büyüleyen Romeo e Giulietta, Ama e Cambia il Mondo 270’ten fazla benzersiz kostüm, 23 sahne değişimi ve üstün teknolojik altyapısıyla İstanbullu sanatseverlere bugüne kadar yaşamadıkları bir deneyim yaşatmak için geliyor.

Sergi hakkında makaleler ve yazılar

Yorum Yaz