Uzun hırka modelleri

Uzun hırka modelleri bahar aylarında yavaş yavaş montları raflara kaldırmaya başlamamızla birlikte iyice ön plana çıkmaya başladı. Günün her saati için uygun modelleri ile uzun hırkalar biz hanımların dolaplarında olmaz olmazlardan biri.

Geleneksel çizgilerin ön plana çıktığı bu yıl hırka modellerinde renk cümbüşü yaşanıyor. Her kıyafet ile uyum sağlayacak siyah, beyaz ve krem tonları yine baş köşe de olmakla birlikte, capcanlı renklere de rastlıyoruz. Düz renkler ise bu sene fazla tercih edilmeyecek gibi görünüyor. Özellikle bahar sezonu için tercih edilebilecek olan renkli desenlere sahip şık uzun hırka modelleri gerek pantolonlarla gerekse eteklerde çok şık duruyor.

Kısa kollu elbiseleri bu mevsimlerde dahi rahatlıkla giymenizi sağlayan uzun bayan hırkaları renk seçeneklerinin bolluğu yanında model bakımından da çok çeşitli. Yarasa kollu hırka modelleri bulabileceğiniz gibi düz ve upuzun hırkaları da tercih edebilirsiniz. Hırka modelleri bahar sezonunda rengarenk taytlarla da çokça karşımıza çıkacak. Vitrinler istediğiniz renkte bir tayt ile sıradan bir tişörtün üzerine giyeceğiniz uzun hırka ile dolup taşıyor.

En çok kullanılan uzun hırka modeli ise kol kısımları dökümlü duran, salaş diye tabir edebileceğimiz modeller. Bu tipte bir uzun hırkayı dar paça pantolonlar ve topuklu ayakkabınız hatta çizmeniz ile kombinleyerek çok şık olabilirsiniz.

Uzun hırkalarda ki detaylarda biz hanımların dikkatinden kaçmıyor. Bazı uzun hırkalarda kullanılan kemer detayı kimi modellerde şıklığı arttırırken kimi modellerde ise daha klasik bir görüntü yaratıyor. Kemerler sizin tercihinize göre de değişebiliyor. Hem spor hem klasik kıyafetlerde güzel duran ince deri kemerleri bu uzun hırkalar ile kullanabilirsiniz.

Yine hırka modellerinde renkli kuşaklar kullanmakta mümkün. Saçlarınızda bu yılın modasına uygun olarak kullandığınız kurdelenin renginde bir kuşak veya kemer ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Böylece küçük bir dokunuşla genel görünümünüzde de bir bütünlük yakalamış olursunuz. Hem de renk uyumu yakalamanız kolaylaşarak, hırkalarınızı farklı kombin parçaları haline getirmiş olursunuz.

Uzun bayan hırka modellerini etek ve şortlarla kullanmakta mümkün. Mini bir etek veya şortun üzerine giyeceğiniz upuzun bir hırka ile daha uzun görünüp şık olabilirsiniz.

Uzun hırka modelleri ResimleriYorum Yaz