SONBAHAR-KIŞ SOKAK MODASI

FEMİNİZM BOUDOIR MODASI

Kadınsılığımızı kabulleniyor, fantezileri hayata geçiriyoruz! Bir moda trendiyle, erkekleri etkilemek yerine kendimizi keşfe çıkıyoruz!

Kadının özel odası anlamına gelir “boudoir”. Onun vakit geçirdiği, giyindiği özel eşyalarının bulunduğu odadır.

Her kapalı kapının yarattığı gizem gibi, boudoir’lar da erkeklerin en büyülü fantezilerini süslemiştir uzun yıllar boyunca; ipek çoraplar, sımsıkı korseler, danteller, inciler, beyaz eldivenler… Erkeklerin fantezilerini gerçekleştirmek için, kadının albenisini arttırarak onu aslında sınırlamıştı moda. Neden sonra, kadınların toplumsal etkinliğinin artması, onlara “erkeksi” etiketini dayattı. Geçmişte evlerinin dışında hiçbir yeri olmayan kadınlar, erkeklere ait alanlarda ancak kadınsılıktan uzaklaşarak ve hatta kendilerini saklayarak var olabildiler.

Sonra 20’inci yüzyılın başında Gabriel Chanel imzalı tasarımlarla kısa saç ve pantolon modasıyla güçlendiler. İki cinsiyetin hakimiyet savaşından geride bıraktıkları kadınsı parçaları, tekrar kuşandılar. 60’larda cinsiyet eşitliği için sütyenlerini yaktılar. Jean-Paul Gaultier tasarımı sütyen korsesiyle Madonna, 80’lerde iç çamaşırını dışarı giyme modasıyla yeni bir dalga başlattı. Ve bu kadınların özgürlük arayışı, yeni yüzyılın güçlü kadınlarını doğurdu.

Başarılı iş kadınları, bedeniyle barışık genç kızlar, bekar anneler… Kadının kendisi için giyinmesi, kısaca kendini iyi hissetmesini destekleyen yeni moda çağı, kadınların bu özgürleşme yolundaki en büyük motivasyonlardan oldu. Geçen sezonlarda ufak dekoltelerle kapıdan göz kırpan Boudoir’lara hapsolmuş “özel” giysilerimiz, sonunda bu sezon gün yüzü gördü. Sütyenler, gecelikler, sabahlıklar günlük kombinlerimize girdi. Geleneksel olarak alıştığımız katmanlar ters yüz edildi. 90’ların korseleri, sütyenleri; oversize tişörtlerin, gömleklerin hatta kazakların üstüne çıktı. Seksüel bir temayı amaçlamanın aksine maskülenle femineni buluşturup androjen bir tavır çizdi. Podyumlarda başlayan bu macerayı, bir başkaldırıya dönüştürüyoruz şimdi. Erkekleri etkilemek yerine kendimizi keşfe çıkıyoruz!

1- Body, H&M 79,99 TL 2- Sütyen, Magic Form 89,99 TL 3- Büstiyer, Koton 24,99 TL 4- Gömlek, Adl 199,90 TL 5- Büstiyer, Koton 24,99 TL 6- Elbise, Mango 79,99 TL 7- Tulum, M&S 63 TL 8- Terlik, Oysho 89,95 TL-

5 ALTIN BOUDOİR KURALI

Bralet ve korselerin altına feminen parçalar yerine, düz transparan veya delikli veya platform sandaletlerle kombinleyin. 5-Göze batacak renkler yerine parçalar kullanın.

Yatak pastel renkli sakin parçalar odasında gibi gözükmeyin.

Bodysuit’lerin baskınlığını maskülen ceketlerle tamamlayın.

Gecelikleri düz botlarla sıkı görüntünün altında rahat olmanız gerektiğini unutmayın.

Natürel olun, abartıdan kaçının. Ve kendinize güvenin!

SONBAHAR-KIŞ SOKAK MODASI Resimleri
2016-2017-moda-parka-modelleri-sokak-modasi-trend-kadin-5-300x336.jpg2017-sonbahar-kis-kadin-moda-trend-desenler.jpgSONBAHAR-KIŞ SOKAK MODASI_1.jpgSONBAHAR-KIŞ SOKAK MODASI_6.jpgSONBAHAR-KIŞ SOKAK MODASI_0.jpg2016-2017-sonbahar-kış-modası-02.jpgsonbahar-kış-bayan-giyim-modası-2015-2016.jpg2016-2017-sonbahar-kış-modası-05.jpg

Yorum Yaz