BAŞAK DAŞMAN

TV&Magazin

Kendime uzk oln şeyleri oynmyı seviyorum

BAŞAK DAŞMAN, ATV’DE YAYINLANAN BOL ENTRİKALI KARA EKMEK DİZİSİNDE YİNE ÇOK YÖNLÜ BİR KARAKTERLE KARŞIMIZDA.

DAŞMAN İLE DİZİYİ VE ŞİMDİYE KADAR CANLANDIRDIĞI ENTRİKALI KARAKTERLERİNİ KONUŞTUK

BAŞAK DAŞMAN YILLARDIR TV İZLEYİCİSİNİN TANIDIĞI BİR İSİM VE ENTRİKALI KARAKTERLERİ CANLANDIRMAKTA USTA. DAŞMAN, “KENDİME UZAK OLAN ŞEYLERİ OYNAMAYI SEVİYORUM HERHALDE” DİYOR…

‘Kr Ekmek’, dıyl ve senryosuyl dikkt çekici bir dizi. Teklif nsıl geldi?

Limon Ypıml yıllr önce bir dizi çekmiştik. Ykın zmnd d berber bir sinem filmi yptık; Tehlikeyle Flört. Nisn yınd vizyon girecek. ‘Kr Ekmek’in senryosu gelince de, Hle krkterini teklif ettiler. Ben de beğendim ve kbul ettim.

Teklifi kbul etmenizde neler etkili oldu?

Limon Ypıml ve yönetmenimiz Tner Akvrdr ile dh önce çlışmıştım. Bunlr etkili oldu. Krkterime gelince… Geçmişten hikyenin bşldığı nokty kdr, yşdıkln yüzünden belli bir yöne evrilmiş, burdn ise bşk bir nokty evrilecek.

Renkli ve dh önce cnlndırdığım krkterlerden frklı yönleri olduğu için hoşum gitti. Elbette ki cstın geri klnı d etkendi.

Sizinle ilgili Twitter’d şöyle bir yorum denk geldim: “Bşk Dşmn, bir kere olsun iyi bir krkteri oyn! Hep bi entrik…” Siz ne dersiniz?

Kendime uzk oln şeyleri oynmyı seviyorum herhlde ne diyeyim (gülüyor).

Entriklı işlerin içindeki iyi krkterler birz sf oluyorlr, entriklr orty çıkmsın diye hliyle… Bu d eğlencenin dışın düşmek gibi… Çekip gitmek de mümkün değil hikye devm ediyor (gülüyor). Yni genelde iyiler kurbn, entriklı krkterler ise seyirciyle berber yol lıyor. O yüzden hoşum gidiyor olbilir. Dişi roller deriz işte… Ve gerçekten entrik, bilinçli kötülük iktidr hırsı, iftir ve yln oldukç güçsüz ve sevgisiz insnlnn işi. Bn uzk Bu yüzden oynmyı seviyorum, Keşke sdece oyun olslr…

‘İntikm’ dizisinde de Beren St’in oyndığı krkterle kimlik değiştiriyordunuz. O d heyecn verici bir roldü snırım. Size neler kttı?

Her süreç içinde yeni bir şeyler keşfediyorsun. Bunu yeterince nlşılır ifde edemem nck ben en çok berber çlıştığım insnlrdn bir şeyler öğrenirim, güzel insnlrl çlıştım ve hytım güzel insnlr kttı o iş. Eğitimli bir oyuncu olmnın sizce vntjlrı neler?

Oyunculuk eğitimi çok yönlü bir mesele nck ben en temelinin, bu işin bir berberlik işi olduğunun öğretilmesi olduğun innınm. Yni oyunculuk, shneye çıkıp ışıklnn ltınd kendini binlerine göstermek değildir. Gerçek bir oyuncu, sıl meselenin ürünün kendisi olduğunu bilir ve bundn büyük bir coşku duyr.

Mutlk oynmk istediğiniz bir rol vr mı? Zmn zmn oluyor m herhlde kendimi oynsm çılgın bir deneyim olurdu. Özellikle izlemesi (gülüyor).

Yeni sinem projelerinizden ve rolünüzden bhseder misiniz, heyecnlı mısınız?

İki sinem filmim vr. ilki Yv He He’. 13 Şubt’t vizyon girdi. Komedi filmi. Sıck ve smimi bir film olduğunu düşünüyorum.

Ben bbsının ölümüne kontrolsüz tepki veren bir kdını cnlndırdım. İkincisi nisnd girecek. Tehlikeyle Flört. Bu film de komedi. Flört rock grubunun kendi senryoln. Grup üyelerinden birinin pltonik çocukluk şkı oln bir fıtness eğitmenini cnlndırdım, ikisi de beni heyecnlndınyor.

Tvvitter’ınızdn eğlenceli biri olduğunuzu sezdim. Doğru mu? Set ve oyun dışınd neler ypmyı seversiniz?

Vll ben çok eğleniyorum (gülüyor). Hytl bş etmek için svşırken bile gülmenin yolunu bulmlı insn. Htt kznmk için bulmlı.

Yorum Yaz