Dolce Gabbana İlkbahar Yaz Defilesi

“Her şeyden önce moda” düşüncesi ile yola çıkan Dolce&Gabbana markası, bu görüş doğrultusunda, yıllardır isimlerini başarı ile duyurmaya devam etmektedirler. Özellikle her sezon, ses getiren defileleri merakla beklenmekte ve modaya yön veren tasarımlar hayranlıkla izlenmektedir. Bu yıl da Dolce&Gabbana defilesi oldukça renkli ve görsel şölen halinde, moda meraklıları tarafından izlenmiştir.

Modaya olan bakış açıları ve aşkları değişmeyen,DomenicoDolce&StefanoGabbana, yıllar sonra tekrar köklerine dönme kararı almış ve bunu tasarımlarına yansıtarak, bu doğrultuda yeni tarzlar ortaya çıkaramaya başlamışlardır. Markanın gerçekleştirdiği her defilede stili vurgulamak adına, saf ve doğal bir tema yakalanmaya çalışılmaktadır.ilkbahar – yaz defilesinde de vurgulanmak istenen bu temadır. Beyaz-krem-toprak tonlarının hakim olduğu ilkbahar – yaz defilesinde yine kısa etek ve elbiselerin ön planda yer aldığı görülmektedir.

Kendinden desenli kumaşların ağırlıklı olarak kullanıldığı defilede, koyu renklerin üzerine serpiştirilen çiçek motifleri de oldukça dikkat çekici özelliktedir. Stili her zaman ön planda tutan Dolce&Gabbana markası, kendilerine özgü terzilik ve geleneklere bağlılık hissini vermeye devam etmektedir. Dar, kalem etek modasının bu sezon da yine tercih edilen modeller arasında olduğunu görmekteyiz.

Dolce&Gabbana kış modasına baktığımızda ise, öncelikle yapılan defilenin ne denli ses getirici ve gösterişli olduğunu söylemek gerekmektedir. Bu denli öne çıkan defilede sergilenen kıyafetlerde yine aynı şekilde, hem görüntü hem de tarz olarak farklılığını ortaya koymaktadır. Ağırlıklı olarak yine siyahın tercih edildiği defilede, koyu tonlar göze batmaktadır. Ancak yaz modasında olduğu gibi koyu tonları hareketlendirmek adına yine çiçek motifleri oldukça fazla kıyafetler üzerinde kullanılmıştır. Gri, bordoya kaçan kırmızı ve mor renklerin hakim olduğu defilede, ağırlıklı olarak elbise modelleri ve elbise görünümündeki kaban modelleri ön plana çıkmaktadır.

Defilelerin yayınlanan kamera arkası görüntülerinde hedeflenen, defile öncesi yaşanan heyecan ve tutkuyu moda meraklılarına birebir aktarmaktır. Karmaşık ve telaşlı olan bir işin son anda ne denli kusursuz bir şekilde sunulduğu, özellikle ünlü markaların defilelerinde açıkça görülmektedir. Dünyanın bir parçası olduğunu kabul eden marka, sosyal ağlar ve teknolojik aletler aracılığı ile hem markasının ismini hem de defilelerini anında paylaşma özelliğine sahiptir.

Dolce Gabbana İlkbahar Yaz Defilesi Resimleri 

Yorum Yaz