perde modelleri

Bir bayanın en çok önem verdiği ev dekorasyonu tasarımları arasında olan perde modelleri, dekorasyon markalarının özel koleksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Titizlikle seçilmek için butikleri karış karış arayan bayanlar için bu yazımızda, şık görünen perde modelleri tasarımlarını paylaşıyor olacağız. Ben bu modelleri sizlere tanıtmak için sadece tek bir markaya bağlı kalmak istemedim. Aynı şekilde markanın yanında ülkemizin dışına çıkarak Amerikan pencerelerine uygun olan perde çeşitlerini de sizlerle paylaşmak istedim. Bende modelleri seçerken ancak bu şekilde doğru bir karşılaştırmayı yaptığımı gördüm. Bu yüzden klasik ve sıkça tercih edilen beyaz rengin dışına çıkarak, farklı renklerle oluşturulan perde modelleri koleksiyonlarına yöneldim.

Hata yapmadan doğru bir seçimi yapabilmek için, belirli kriterleri ön planda tutmanız çok önemli. Bayanların sıkça yaptığı önemli hatalardan biri olan standart model seçimi, çoğu zaman doğru bir karar olmayabiliyor. Standart seçimden kastım, klasik modellerin her oda için aynı seçilmesi anlamına gelir. perde çeşitleri içinde bu durum aynıdır. Dikkat ederseniz oturma odasında veya çocuk odasında hemen hemen aynı perde tasarımı seçilir. Uzun olan modellerin altında püskül yada dantel detaylarıyla oluşturulan bu tasarımlar, çoğu zaman içinizi karartabilir. Alacağınız odaya, odanın renk uyumuna göre doğru perde tasarımını seçmelisiniz. Çocuk odası için ayrı, oturma odası için ayrı, mutfak ve hatta bahçe çıkışları için de ayrı modelleri dekore etmelisiniz. 

Şimdi bir düşünün. Çocuk odasını eğlenceli ve renkli bir şekilde oluşturdunuz. Geriye sadece perdeler kaldı. Siz de yine o klasik perde modelleri seçimlerini yaptınız. Sizce bu kadar küçük bir detay, ne kadar eğlenceli olabilir. Yada çocuğunuzun eğlenebileceği, kendini rahat hissedebileceği bir alanda, farklı bir görüntünün dışına çıkmış olabilir misiniz? Evet bence çıktınız. Çocuk odası takımları içinde yine klasik olan o beyaz rengine yoğunlaştınız. Çoğu kez doğru bir karar olduğunu düşünseniz de, gözünüz alıştıkça bu modeli de beğenmeyeceksiniz. Ben sizlere dünyanın her ülkesinde tercih edilen perde çeşitlerini görsel resimlerle beraber aradım. Arayışımı da tam istediğim modeller üzerine bitirdim. Birde sizler için seçtiğim görselleri inceleyin bakalım. Ardından tekrar evinizde tercih ettiğiniz perde modellerine şöyle bir bakın. Bakalım bu tasarımlardan sıkılacak mısınız?

Ben modelleri incelerken hiç sıkılmadım. Görsellerin kalitesi de oldukça tatmin edici oldu. Taç mağazasının modellerinde de buna benzer tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Fiyat aralığı da son derece uygun. Perde modelleri ve fiyatları markanın mağazalarında tam anlamıyla dört dörtlük diyebilirim. Şimdilik bu modellere şöyle bir göz gezdirin. Gelecek konularımızda sizler için hazırladığımız çok özel detaylarda olacaktır. Perde modelleri nasıl dikilir? ilk etapta bu sorunun cevabını görsel bir şekilde sizlere 3kmoda.com sayfamızda aktarıyor olacağız.

perde modelleri ResimleriYorum Yaz