ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

Asya’nın gelişmiş cilt bakım kütüründen esinlenen Garnier ile Asyalı kadınların güzellik rutinlerini ve yeni nesil kağıt maskelerin önemini keşfetmetmeye ne dersiniz?

Florence Bernardin

Asya’nın cilt bakım kültürü yüzyıllardır tüm dünyaya esin kaynağı olmuştur. Çok adımlı güzellik rutinleri, gelişmiş teknolojili ürünler ve cilt güzelliğini bir adım öteye taşıyan yenilikler Asyalı kadınların güzellik sırlarından. Tüm Asya’da güzellik bakım trendleri uzmanı ve kozmetik sektöründe uzmanlaşmış bir pazar araştırma şirketi kurucusu Florence Bernardin’den bu gizemli kültürün sırlarını öğrendik:

Asya’nın cilt bakımı konusundaki gücü nereden geliyor? Oradaki cilt bakım pazarını nasıl tanımlarsınız?

Asya, Batı kozmetiğine uygulama, rutin, doku vs açısından hep taze bir soluk getirmiştir. Söz konusu nemlendirme ihtiyacı olduğunda Asyalı kadınlar çok daha farklı beklentilere sahiptirler. Örneğin Çin ve Kore’de, kadınlar genç yaşta güzellik ürünleri kullanmaya başlıyor. Kadınların dikkatini çekmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için pazarın sunduğu teklifler farklı ve aynı zamanda yeni ürün akışı ile daha dinamik.

“Kağıt maske kadına güzellik rutini sırasında yüzünde maske varken kendine zaman ayırma bununla beraber bir şeyler yapmanın tadını çıkarma fırsatı veriyor

Asyalı kadınların güzellik ve cilt bakım farkları nelerdir?

Asya kökenli cilt bakım ritüelleri hem uygulama yöntemi hem de farklı dokularda ürünler geliştirme açısından Batılı güzellik yaklaşımına ilham veren bir tamamlayıcıdır. Asya’da güzel bir cilt oldukça önemsenen bir durum olup temizlik, bakım, özel uygulama teknikleri gibi sıkı bir çalışmanın sonucudur. Asyalı kadınlar sadece gözeneklerin görünmediği olabildiğince pürüzsüz bir cilde değil, aynı zamanda lekesiz ve cilt tonunun eşit olduğu cilt dokusuna özellikle dikkat ediyorlar.

Nem Bombası Kağıt Maske, Garnier’nin Asya’da ve son zamanlarda dünyanın geri kalanında da sürekli olarak yükselen bir trende verdiği yanıt niteliğinde. Siz bu trendi ve karşıladığı ihtiyaçları nasıl yorumluyorsunuz?

Kağıt maske -cilt bakım ürünleri aşılanmış bez veya kağıt- Asya güzellik ritüellerinin kozmetik dünyasına sürekli olarak nasıl yeni soluk getirdiğinin bir başka örneğidir. Bu maske, durulamaya gerek olmadan Asyalı kadınların güzellik arayışını karşılayan, konsantre cilt bakımı olarak tanımlanabilir. Kağıt maske cildi en üst seviyede nemlendirir, cilt dolgunlaşmış ve pürüzsüz görünür.

Asya kökenli kağıt maske trendi dünya çapında nasıl gelişti ve bugün Garnier ile Türkiye’ye geldi?

Bu trend yaklaşık 30 yıl önce Japonya’da lüks spa bakımıyla ortaya çıkıp, 2004 yılında Kore pazarına girmesiyle daha yaygın bir şekilde kullanılır hale geldi. Şu an Asya pazarındaki ürünlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Asya’daki kağıt maske ritüelinden esinlenen Garnier, bu yeni nesil etkili nemlendirmeyi Türk kadınlarına ulaşılabilir kılmak için Nem Bombası Kağıt Maskeyi geliştirdi.

Peki kağıt maskenin faydaları nelerdir?

Kağıt maske yüzünüz için bir pijama, cildinizi saran bir tür koza gibidir. Bu maskenin en önemli avantajlarından biri epidermisin yüzeysel tabakalarına nüfuz etme yeteneğidir. Temizlenmiş yüzünüze maskeyi uyguladıktan sonra, maske yüzünüzdeyken dilediğinizce hareket edebilirsiniz. Maske ile geçirdiğiniz zaman oldukça ihtiyaç duyulan bir mola olur.

Kağıt maskeler kadınlara ne gibi avantajlar sunuyor?

Kadınlar artık kolay ve hızlıca güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyor. Kağıt maske de bu talebe mükemmel bir yanıt. Çünkü pratik j olarak uygulanabilen bu ürün cildin ihtiyacı olan yoğun nemlendirmeyi siz günlük işlerinizi*-, yaparken ya da keyifli bir mola verirken bile V sağlayabiliyor. Kadınlar yüzlerinde ma^k^l . varken başka şeylerle de uğraşabiliyor.

ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI Resimleri
ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI_12.jpg

ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI_6.jpg

ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI_9.jpg

Yorum Yaz