Trend Alarmı: Hologram

2013 ilkbahar/yaz modasında, tasarımcılar ortak bir noktada buluşmuşlar: ‘abartı’ . Bu sezon ne yaparsanız yapın; kendinizi gösterin. Metalik efektler, canlı renkler, çizgilerin yanında sessiz sedasız gelmekte olan bir trend ‘hologram’ . ‘Hologram nedir?’ derseniz; Yunanca sözcüklerin bileşiminden oluşur. “Holos” (Tam Görüntü) ve “Gram” (Yazılı) anlamındadır. Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan üç boyutlu kayıttır. Ben ise ‘yanar döner’ olarak tanımlıyorum. Fotoğrafları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Tamamen holografi desenini kullanmak, cesaret gerektiriyor. Modaya tam anlamıyla uymak, defilelerdeki gibi bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız, özellikle elbiseleri tercih edebilirsiniz. Disko topu misali dolaşmak istemiyorsanız, bunun yerine küçük parçalarda hologramı tercih edebilirsiniz. Kolye, çanta ya da ayakkabıda kullandığınız hologramı, kıyafetinizin sadeliğiyle birleştirebilirsiniz. Makyajınızda, ojenizde ve rujunuzda hologramı kullanmanız mümkün.

Trend Alarmı: Hologram ResimleriHologramın en sıklıklıkla kullanıldığı yerlerden biri, çantalar. İsterseniz portföy, isterseniz askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Trend Alarmı: Hologram Resimleri Defilerlerde podyuma çıkan modelleri yukarıda görebilirsiniz. Tamamı hologram efekti olmayan modelleri, rahatlıkla kullanabileceğimiz görüşündeyim.

Trend Alarmı: Hologram ResimleriHolografi desenli ayakkabıları, gündüz/gece parçalarla kombinleyebilirsiniz.

Yorum Yaz