Trençkot Havaları

Nisan ayının ortalarına gelmeye başladığımız bugünlerde, havalar kararsızlığını sürdürmekte. Sabah yağmur çizmeleri ve kabanla gezerken, öğle saatlerinde babetlik ve tişörtlük bir hava kol geziyor! Yolun ortasını bulmak için benim tercihim ise trençkotlar.

Çıkış noktası 1. Dünya Savaşı olan trençkotlar, günümüzde çoğu kişinin gardırobunda yer almakta. Kadın/erkek giyiminde birçok modeli bulunan trençkotlar yenilenmeye devam ediyor. Özellikle yağmurlu havalarda tercih edilen trençkotlar, su geçirmez özelliği sayesinde hayat kurtarıyor.

Rahatlık yanında şıklık da vadeden trençkotların camel rengi klasik severler tarafından tercih ediliyor. Siyahtan vazgeçemeyenler ise çoğunlukta. Uzunu, kısası derken birçok modeli bulunan trençkotlar, yeniliklere açık olanlar için şifon ve transparan detaylı modelleri de bulabilirsiniz. Geçen sezon Burberry’ nin transparan trençkotunu hatırlarsınız:

Burberry

Burberry

 Bu sezon ise Valentino ilkbahar/yaz koleksiyonunda transparan trençkotları gördük, e tabi ki Valentino’ nun emaresi olan zımbalarla birlikte:

Valentino

Valentino

 

 Gece/ gündüz, her daim giyebileceğiniz trençkot modellerinden beğendiklerim:

Trençkot Havaları Photo GalleryYorum Yaz