Mini elbise modelleri 2016

Özellikle internetin bize hissettirdiği özgürlük, güçlü bir umut hissi de barındırıyor bir yandan. Schuman’ın bahsettiği o capcanlı selfie toplumu ve onun podyumdaki Mini elbise modelleri 2016 yansıması, yeni pozitif dönemi karşılarken kazanılmak istenen yüksek enerjinin bir aynası mı? Ya da içinde yaşadığımız karanlık çağdan moda sayesinde bir kurtuluş mu? Bu abartılı dekorasyonlar, bir tür şaşırtmaca mı?

Daha önce, moda Mini elbise modelleri 2016 ve sanatın birbirine olan ihtiyacından doğan yeni ilişkilerini sorgulamıştım, modanın sanatı “sömürmesinden” bahsetmiştim. Yaratıcılığın sonuna gelindiği noktada sanata başvuran modaydı konumuz. İhtiyaçtan doğan bir alışveriş var o ilişkinin temelinde. Schuman’ın sorguladığı da aslında, sanat ve moda arasındaki gibi benzer bir “ihtiyaç” kavramıyla ilgili.

“Anında görüntü” medyasıyla savaşıyor moda. Tek bir karede tüketilmek istemiyor. Ve daha çok detay, bir tasarımcı parçasına ya da görünümünün tamamına daha çok dikkat edilmesine yardımcı oluyor. Değer, artık neredeyse zamanla ölçülüyor. Sıradanlaşan moda ilgiye muhtaç. İçerik, gerçeklik yok oluyor her geçen yıl. Moda, yaratıcılık yetersizliğini ve eksikliğini, bol makyaj ve bol ışıltıyla kapatmaya çalışıyor belki de. Ve Schuman’ın altını çizdiği gibi biz, özünde stil değil saf tüketim olan, selfie toplumunun ikonlarıyla baş başa kalıyoruz. Her zaman modern kültür aynası moda sosyal medyayla bir alışveriş yaşıyor şimdi, eskimemek için çağa ayak uydurmaya çalışıyor. Zaman bir kere daha, kimin gerçek değere sahip olduğunu gösterecek.

Mini elbise modelleri 2016 Resimleri
Mini elbise modelleri 2016_0.jpg2016-Mini-Abiye-Elbise-Modelleri-6.jpg2016-Mini-Abiye-Elbise-Modelleri-15.jpg2016-Mini-Abiye-Elbise-Modelleri.jpgParlak-2016-Mini-Elbise-Modelleri.jpg2016-Mini-Abiye-Elbise-Modelleri-17.jpgMini-Elbiseler-2015.jpgAdil-Işık-2016-Mini-Elbise-Modelleri-805x1024.jpgMudo-dekolteli-mini-elbise-modelleri.jpgMini elbise modelleri 2016_2.jpgMini elbise modelleri 2016_3.jpg

Yorum Yaz