Deri Mont Tasarımları

Deri Fikirler Deri Mont Tasarımı ve Üretimi yarışması konsept olarak tasarımcı, mühendis ve sanayicinin beraberliğiyle hayata geçen, dünyada deri yüzeyi tasarlamaya yönelik tek ve ilk yarışma.

Yarışmaya başvuran öğrenciler orasından ayrı değerlendirme kriterlerine göre tasarımcılar ve mühendisler seçildi. Tasarımcılar hayal ettikleri deri dokular ve mamul ürün çizimleriyle yarıştılar. Deri mühendisleriyse sanayici ve akademisyenlerden oluşan zorlu bir jürinin mülakatı sonucunda finale doğru yola çıktı. Yapılan yanlış ve bilgilendirme toplamışında bir tasarımcı bir mühendis kendi takım arkadaşını seçmek suretiyle ekipleri oluşturdu.

Deri Mont Tasarımları Resimleri
Deri Tanıtım Grubu’nun desteğiyle Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yd altıncısı düzenlenen “Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması”nda final heyecanı başladı.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Deri Tanıtım Gru-bu’nun desteğiyle gerçekleştirilecek yarışmaya tekstil ve moda tasarımıyla deri mühendisliği bölümlerinde lisans lisansüstü öğrencisi veya ilgili bölümlerden mezun yarışmacılar tasarım ve üretime yönelik atölye çalışmalarıyla katılıyor.

Bir tasarımcı ve bir deri mühendisi olmak üzere iki kişiden oluşan finalist ekipler Moda Tasarımcısı Simay Bül-bül’ün danışmanlığında yarışmaya hazırlanırken en az biri ayakkabı olmak üzere dört adet ürün tasarlıyor. Giysi, ayakkabı ve çanta ureıımıerı mayıs ayı boyunca devam ederken, final gecesi; 2 Haziran 2018’da La Vie Nouvelle’de Öner Evez’in koreografi eşliğinde tasarımların sunumuyla gerçekleşecek.

Yorum Yaz