Değişik Takı Modelleri 2016

Favori mücevheriniz hangisi?

Anısı olan mücevherler benim için çok değerli. Mesela anneme cici haladan kalmış ve annemin de bana emanet ettiği küpenin, kendime yaptığım ilk takılar olan Fatma’nın eli kolyem ve fotoğraf çerçeveli madalyonumun benim için yeri çok ayrı. Tasarımlarınıza nerelerden ulaşabiliriz? Türkiye’de Nişantaşı Abdi İpekçi caddesindeki showroom’umuzda, Bodrum Caresse Otel’deki mağazamızda ve Beymen Zorlu, Bodrum Palmarina, Bodrum Mandarin Oriental oteldeki Luxury Point noktalarında Monan mücevherlerini bulabilirsiniz.

Bir kadının mücevher kutusunda neler olmalı? Ben mücevherin gönül işi olduğunu düşünüyorum. O nedenle bu mutlaka olmalı diyemem. Sadece gönülden bağlandıkları ve severek taktıkları mücevherler olsun. Mücevherlerini beğendiğiniz dünyaca ünlü isimler kimler?

Lilly Safra’nın çok güzel bir mücevher koleksiyonu vardı.

2016 Sonbahar/Kış sezonunda mücevher trendleri neler?

Mücevherde modadaki anlamıyla trend kavramına inanmıyorum. Ama kendini hissettiren gelişmeler ve değişiklikler oluyor. Mesela opal taşının yüksek mücevher dahil mücevher dünyasında çok önemli bir yer edindiğini söyleyebilirim. Bunun dışında kırmızı spinel, parahiba turmalin, tanzanite çok değerlenen taşlar. Mücevher ustalarının azalması ve yeni neslin mücevher sanatına olan merakının azalması nedeniyle, el işçiliğiyle üretilen mücevherler çok değer kazanıyor. Çok kullanımlı mücevherler gündemde olacak. Bir madalyonu kısa kolye ve broş olarak kullanabileceksiniz.

Değişik Takı Modelleri 2016 Resimleri
Değişik Takı Modelleri 2016_3.jpgDeğişik Takı Modelleri 2016_0.jpgDeğişik Takı Modelleri 2016_12.jpgDeğişik Takı Modelleri 2016_5.jpgDeğişik Takı Modelleri 2016_2.jpgDeğişik Takı Modelleri 2016_1.jpg

Yorum Yaz