SELÜLİT GİDEREN PLATES HAREKETLERİ

Kadınların en büyük derdi diyebileceğimiz selülitler, portakal kabuğu görüntüleri ile bacaklara yerleşir ve onlardan kurtulmak hiç de kolay olmaz, ne yaparsak yapalım, selülitler bir türlü yakamızı bırakmaz ve hayatımızı zehir ederek kabusa çevirir. Yaz günleri ise tam bir felaket olur, zira mayo ve bikinileri ile denize girmeye selülitleri yüzünden cesaret edemeyen bayanlar, ne yapacaklarını bilemezler.  Düzenli ve bilinçli beslenme ile desteklenen egzersiz hareketleri selülitlerin baş düşmanıdır. Selülit gideren plates hareketleri içinde en bilineni, plates topu ile yapılan hareketlerdir.

Elinize plates topunu alın ve kaldırın, bacaklarınızı da omuzlarınızın hizasına gelecek şekilde açın, bu şekilde elinizdeki plates topunu nefes alıp vererek yavaş, yavaş aşağı yukarı indirip kaldırın. Burada bacakların açısı önemlidir, yapabildiğiniz kadar bu hareketi sürdürün. Daha başka bir hareket de, bir dizinizin üzerinde yere çökün, eller belde, diğer ayağınızı uzatabildiğiniz kadar geriye uzatıp çekin, sonra diğer ayağınız ile aynı işlemi tekrarlayın ama doğru nefes alıp vermeyi saksın ihmal etmeyin.

Plates tüm dünyada kabul gören ve etkili olduğu bilinen egzersiz yöntemidir. Selülit gideren plates hareketleri ise kadınların göz bebeği olmuş durumda, zira gerek hareketsizlikten gerekse yanlış ve bazı yiyeceklerden dolayı bacaklarda selülitler oluşmakta ve kadınlar bunlardan kurtulmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Plates hareketleri ile selülitlerden kurtulmak artık mümkün.

images

Yorum Yaz