Nasıl kolay zayıflanır?

Türk kadını yapı olarak yuvarlak hatlara sahiptir, yuvarlak hatlar onları olduklarından daha kilolu gösterir. Yuvarlak hatlara bir de kolay kilo alma eklendiğinde Türk kadının ömür boyu kilo sorunu ile boğuşmaya mahkûmdur. Bu yüzden gündemlerinden zayıflamak derdi hiçbir zaman eksik olmaz. Günümüzde modanın da sıfır beden üstüne kurulu olduğunu düşündüğümüzde, ergenlikten başlayarak kadınlarımızın gündeminde hep fazla kilolar vardır. Bu yüzden de nasıl kolay zayıflanır konusunu düşünüyor olmaları hiçte anlamsız değildir.

Türk kadının kilo problemlerinin yanına Türk yemeklerinin muhteşemliği eklendiğinde, zayıflamaya çalışmak tam bir işkenceye dönüşebilir. Bu işkenceyi hafifletmek için en çok cevabını aradığımız soru nasıl kolay zayıflanır olmuştur hep. Kolay zayıflamanın yolu her zaman daha az yemekten ve daha çok spor yapmaktan geçer.

Ülkemizde genelde Avrupa ve Amerika’dan ithal diyet listeleri ile zayıflamaya çalışan kadınların yenilgilerine şahit oluyoruz. Hâlbuki genetik kodları ve beslenme alışkanlıkları kadar günlük yaşam temposu da bambaşka olan kadınımıza bu listelerin etkili olmadığını birçok beslenme uzmanı yüksek sesle dile getiriyor.

Kolay zayıflamanın en makul ve sağlıklı yolu, kişiye özel diyetlerdir. Bir diyetisyenden alacağınız yardım ile kendi günlük programınıza uygun beslenme ile hem kolay hem de sağlıklı zayıflamak mümkün. Nasıl kolay zayıflanır sorusunun oldukça kısa cevabı; daha az yemek ve daha çok spor olarak verilebilir.

Her yere araba ile gitmek, asansör ile çıkmak yerine daha fazla yürümek ve merdiven çıkmak, spor yapmaya vakti olmayanlar için olmazsa olmazdır. Doğru diyet listesi ve daha hareketli bir hayat kolay zayıflamanın en pratik yoludur.

 

Yorum Yaz