Bel İncelten Egzersiz Yöntemleri

Bel çevresinde oluşan yağlanma sadece kilolu kişilerde değil herkeste görülebilir. Üstelik uzmanların söylediğine göre en tehlikeli yağlanma biçimi de bel çevresidir. Kalp sorunlarına da davetiye çıkaran bu durumun sizin hayatınızda da olumsuz bir etki bırakmasını istemiyorsanız bel çevrenizin belirtilen ölçü aralığında kalmasına dikkat edin ve bu bölgelerinizde bir yağ sorunu olduğunu düşünüyorsanız da bel incelten egzersiz yöntemleri ile ilgili çözümleri deneyin.

Bel çevresini çalıştırmak ve bu bölgedeki yağlanmadan kurtulmak için spor salonlarına gidip büyük paralar vermenize ve yine ciddi maliyet gerektiren spor aletlerinden edinmenize gerek yok. Kendi vücut ağırlığınız ve uygun teknikler ile kısa sürede hızlı bir sonuç alacağınızı göreceksiniz. Bel ve karın bölgesini inceleten egzersiz yöntemlerinden ilkine göre önce yere sırtüstü uzanın. Bir bacağınız yerde düz bir şekilde kalırken diğer bacağınızı bükmeden yukarıya kaldırıp kendinize doğru çekin ve ayağınız ile her iki yöne doğru hayali daireler çizin. Hareketi her iki bacakta tekrar edin.

Pilateste plank diye geçen bir diğer harekette ise yere diz çöküp elleriniz omuzlarınızın altına gelene kadar ileriye doğru yürüyün. Bu hareket esnasında vücudunuzun ağırlığı elleriniz ve dizlerinizin üzerinde olmalıdır ayrıca karnınızı içeriye çekmeyi unutmayın. Son olarak yere oturarak bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha geniş açıp uzatarak elleriniz ile ayak parmak uçlarınıza dokunmaya çalışabilirsiniz. Tüm bu hareketler ve benzerlerini düzenli uyguladığınız takdirde kısa sürede mucizevi etkilerini göreceksiniz.

84d8a0a2d9a4b6

Yorum Yaz