Basen Eritme Yolları

İnce ve uzun bacaklara sahip olmak her kadının hayali. Ancak zayıf ve normal kilo da her zaman bu görünümü vermiyor ne yazık ki. Kadınların en büyük kabusu ve bedenlerinde en çok şikayet ettiği bölgelerinin başında basenleri geliyor. Pantolon ve etek giyerken öne çıkan, rahatsız edici bir görünüme sebebiyet veren ve hele bir de selülit gibi problemlerin de eşlik ettiği kalın basenler için diyet yapmak da her zaman yeterli olmuyor. Basen eritme yolları ile ilgili vereceğimiz küçük ipuçları ile bu sorununuza kısa sürede bir çözüm bulacak ve oldukça basit egzersiz hareketleri ile siz de kısa sürede hayalini kurduğunuz ince ve düzgün bacaklara kavuşacaksınız.

Hızlı basen eritme egzersizlerinin ilkinde önce dik bir şekilde ayakta durarak harekete başlıyoruz. Daha sonra kolun birini bacağa paralel şekilde yere uzatırken aynı anda beli hiç kırmadan öne eğiliyoruz. Bu hareketi yaparken kısaca yerden bir şey aldığınızı farz edin. Eğildiğiniz zaman uzattığınız kolun tersindeki bacağı da geriye doğru uzatarak hareketi tamamlayacak diğer yön için de aynı hareketi uygulayacaksınız.

Yere uzanıp büyük bir pilates topuna ayaklarınızı bastırın ve kalçalarını yerden kaldırırken kollarınızı yere yapıştırıp iki yana açın. Bu hareket de hem basenler hem de kalça üzerinde oldukça etkilidir. Basamak ya da aynı yükseklikte bir aparat ile basamak çıkma hareketi yaparken ellerinize de ağırlık alın. Ayrıca çömelme hareketi de en etkili basen eritme egzersizlerinden biridir. Tüm bu hareketleri ciddi zaman ayırmadan, boş vakitlerinizde uyguladığınızda bölgesel incelmeniz üzerinde oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yaz