Maşa ile dalgalı saç nasıl yapılır?

Kadınlar güzellik denildiği zaman hiçbir yoldan kaçınmadan onun önünde gitmektedirler. Özellikle saç modelleri içinde dalgalı saçların yapımında olduğu gibi bu kadar zahmetli ancak sonucu güzel olan bir olaydan da kaçınmamaktadırlar. Saçların dalgalı bir şekle girmesi için yardımcı olan maşa, kullanım olarak iyi bilinmesi gereken bir makinedir. Güzel ve iyi bir sonuç alabilmek için kullanım detaylarını iyi bilmek gerekir. İstediğiniz saç tipine rahatlıkla uygulayacağınız dalgalı saç modelini bir maşa yardımı ile vakit kaybetmeden yapmak için mutlaka belli adımlara dikkat etmek gerekir. Kıvırcık saç veya düz saç fark etmeden doğal ve iri dalgalı görünümler kazanmanız mümkündür. Bunun için maşa ile dalgalı saç nasıl yapılır sorusunun ilk adımına geçmek gerekir.

 

Maşa ile dalgalı saç yapımı, ilk olarak, düz bir saç şekli vermek gerekir. Saçlarınızın düz olduğundan emin olduktan hemen sonra saç şekillendirici olan bir madde ile saçlarınız mutlaka köpüleyerek yumuşak bir hale getirmeniz gerekir. Ayrıca bu işlem saçlarınızın şekil alarak durmasını sağlayacaktır. Şekillendiricinin saça uygulanma işlemi bittikten sonra dalgaların bozulmaması için nemli kalmaması için şekillendiriciden hemen sonra saçın kurutulma işlemine geçilmesi gerekir. Saçlarınızın iri dalgalar oluşturması ve orta boy bir maşa kullanımı ile saçın şeklini vermeye başlayabilirsiniz. Maşa ile saça dalgalı model verme, diğer adımında ise saçın orantısına göre bir santim genişliğinde, bir tutam saç olarak ayırmanız gerekir. Bu oranı tüm saç için uygulayacağımız için elinizi buna alıştırın.

 

Saçlarınıza maşa uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç adım kaldı. Bunlar için saçlarınız maşaya sarıp bekletmek ve bir süre o şekilde kalmasını sağlamak olmalıdır. Diğer bir adım ise saçın maşaya sarılması ile birlikte 8 ile 10 saniye kadar göz kararı bir şekilde beklenmesi gerekir. Daha sonra soldan sağa bir şekilde maşanın serbest bırakılarak aşağıya kadar indirilmesi gerekir. Saça maşa yaptığınız zaman uç kısımlarında saçın serbest bırakılarak tahrip edilmemesi de önemlidir. Maşa işleminin tamamlanmasından hemen sora saçın ön tarafa atılarak bekletilmesi önemlidir. Daha sonra fırçanın da yardımı ile saçlarınızı hafifçe taramanız saçın şeklini vermeye yardımcı olacaktır.

masa-ile-dalgali-sac-yapimi

Yorum Yaz