Siyah Elbiseye Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Hayatta ikamesi olmayan yani yeri doldurulamaz anlar, kişiler, eşyalar ve hatta renkler vardır. Nitekim siyah içinde aynı şeyden bahsedilebilir. Siyahın insan ruhu üzerinde ki olumsuz etkisinden hep bahsedilse de; siyah giyen insanların kendini hep çok iyi hissettiği de bilinen ve reddedilmez bir gerçek. Siyah; her rengi kaldırabilecek bir güce sahip olduğu için, bu siyah elbiselerin makyaj ile kombinesinde de geçerlidir. Siyah elbiseye nasıl makyaj yapılmalı?sorusunun cevabı basit. Her tür makyaj yapılabilir. Tabi ki belli kaidelere uyarak ve makyaj yapma tekniklerine sadık kalarak, siyah elbiseyle makyaj yapılabilir.

Siyah elbiseye yapılacak makyajın seçimi konusu, siyah elbiseyi giyeceğimiz zaman ve yer ile bizzat alakalıdır. Siyah elbiseler günlük kıyafetimiz olarak üstümüzde ise yapılacak makyajın yoğunluğu da gün ışığı ile ters orantılı olmalıdır. Gece saatlerine denk düşen ve özel bulduğunuz bir yer ve zaman diliminde iseniz siyah elbiseyle yapılacak makyaj da gece ile doğru orantılı olmalıdır.

Yani özetle; siyah elbiseye yapılan makyaj gündüz saatlerinde daha sade, gece saatlerinde ise daha baskın olmalı. Gün içinde kullanılan siyah elbiseye en uygun göz makyajı tonları şampanya ve altın rengi tonlarıdır. Elbette farklı renkler de kullanılabilir ancak burada amaç gün içinde, gün ışığının yaratmaya çalıştığımız siyah elbise ve makyajkombinesini bozmamasıdır. Yapılacak dudak makyajında da gün ışığına karşı daha dirençli tonlar seçilmelidir. Dirençten kasıt, rengin koyuluğu değil aksine dudak makyajı için kullanılacak rengin şeffaflığıdır.

Gece katılacağımız bir davet varsa ve seçtiğimiz elbise siyah elbise ise yapacağımız makyajın siyah elbiseyle uyumlu olması için izlenecek yol belli. Siyah elbiseyle yapılacak makyajda ya gözler öne çıkmalı ya da dudaklar. Gözlerin öne çıkması ise hedefimiz seçilecek tonlar ve yapılacak makyajın tekniği önemli, kuyruklu bir göz makyajı ile siyah elbiseniz ayrı hava katacak ve birbirini destekleyecektir. Bununla birlikte amacımız dudakları koyu tonlarla öne çıkarmaksa açık tonlarda kullanacağımız farları, ince bir eyelinerle desteklemekte ve sadece göz hatlarını öne çıkarmakta fayda var.

Yorum Yaz