Kaş Nasıl Boyanır?

İstediğiniz kadar iddialı makyaj yapın hanımlar, eğer kaşlarınızı boyamayı unuttuysanız, mutlaka yüzünüzün bir yeri falso verir, mutlaka siz de bir noksanlık hissedersiniz. Gözlere yeteri kadar anlam vermek, kaşların işidir, kaşsız bir göz veya kaşsız demeyelim de bakımsız bir kaşa sahip olan bir göz, en güzel makyajı bile yapsanız eksik kalır. Kaş boyamak zannedildiği kadar basit bir iş değildir, her eline makyaj kalemini alan, kaşını güzel boyamış sayılmaz. Kaş boyamak özen ister, titizlik ister. Kaş nasıl boyanır derseniz, biz size bazı ipuçları verelim:

Kaşlarınız düşük görünüyor olabilir, üzülmeyin, bir kaş kalemi doğru kullanıldığında bu kusur ortadan kalkar. Elinizdeki kaş kalemi aslında bir sihirbaz gibidir ve siz istediğiniz şekli kaşınıza bu kalem ile verebilirsiniz. Kaş nasıl boyanır sorunuz burada cevap bulacak, merak etmeyin. Ancak önce kaliteli ve yumuşak uçlu bir kaş kalemi almalısınız ve kaşlarınız boyarken lütfen abartıdan uzak durun.

Kaş kaleminizi yumuşak hareketlerle ve acele etmeden yavaşça dokundurarak sürmeniz ve küçük dokunuşlar yapmanız yeterli olacaktır. Sakın kaş kaleminizi dik olarak tutmayın, bu kaşınızı doğrudan boyayacak ve kalın ve kötü görünmesine neden olacaktır. Yatık tutulan kaş kalemi, daha doğru kaş boyaması için şarttır. Ten ve göz renginize uygunluk ise olmazsa olmazdır. Boyama bittikten sonra mutlaka fazlalıkları bir pamuk yardımı ile almalısınız.

 

Yorum Yaz